Головна Всі новини за 2021 рік липень місяць

ВІДПОВІДАЄМО НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ ДО КОНТАКТ-ЦЕНТРУ 1520

ВІДПОВІДАЄМО НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ ДО КОНТАКТ-ЦЕНТРУ 1520

Дата публікації:30 липня 2021 р.

Коментує директор департаменту освіти і науки виконкому

 Криворізької міської ради ТЕТЯНА КРІПАК

 • Щодо набору учнів до 10-х класів закладів загальної середньої освіти міста на 2021/2022 навчальний рік

 

На виконання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» рішенням Криворізької міської ради від 30.06.2021 №555 затверджено План заходів щодо подальшого функціонування закладів загальної середньої освіти Криворізької міської ради з урахуванням вимог Закону України «Про повну загальну середню освіту» на 2021–2024 роки.

Наразі триває набір учнів до 10-х класів на 2021/2022 навчальний рік у 26 закладах загальної середньої освіти міста (21 міського та 5 обласного підпорядкування).

Район міста

Заклади загальної середньої освіти, які будуть надавати профільну освіту за академічним спрямуванням

Довгинцівський

3

КНВК №81, 129, Криворізька педагогічна гімназія

Інгулецький

3

Інгулецький ліцей, КГ №127, КЗШ №115

Металургійний

2

КГ №95, КЗСШ №4

Покровський

4

Криворізький Покровський ліцей, КГ №49, КСШ №71, КОЛІ

Саксаганський

7

КПНЛ, КНВК №35 «Імпульс», КСШ №107, КЗШ №113, 119, Ліцей «Гранд», Криворізький ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою

Тернівський

3

КНВК «ЗНЗ-Тернівський ліцей», Криворізька Тернівська гімназія, Ліцей «Джерело»

Центрально-Міський

4

КЦМЛ, КЦМГ, КСШ №20, КЗШ №123

 

 

 

Коментує начальник відділу  взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи  апарату міської ради і виконкому

ІГОР МИЛОВАНОВ

 

 • Що робити у разі виявлення вживання громадянами алкогольних напоїв на дитячому майданчику житлового будинку?

Розпивання алкогольних напоїв у громадських місцях, полягає виключно в активних діях з вживання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв (горілки, коньяку, вин, самогону чи інших алкогольних напоїв домашнього виготовлення та ін.).

Для кваліфікації правопорушення за ч. 1 ст. 178 КУпАП не має значення стан алкогольного сп’яніння, який має особа внаслідок розпиття алкогольних напоїв в громадських місцях, достатньо одного факту розпивання в місцях, спеціально не встановлених для цього.

Місця де забороняється споживання пива (крім безалкогольного), алкогольних та слабоалкогольних напоїв, вин столових:

 • · у закладах охорони здоров'я, крім споживання столових вин на території санаторіїв у спеціально відведених місцях;
 • · у навчальних та освітньо-виховних закладах;
 • · у громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення), на зупинках транспорту, у підземних переходах;
 • · у закладах культури;
 • · у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);
 • · у ліфтах і таксофонах;
 • · на дитячих майданчиках;
 • · на спортивних майданчиках;
 • · у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ.

Відповідно до п.4 ч.1 ст. 41 Закону України «Про Національну поліції» особа, яка перебуває у публічному місці і внаслідок сп’яніння втратила здатність самостійно пересуватися чи створює реальну небезпеку оточуючим або особі, дільничний офіцер поліції застосовує превентивний захід «поліцейське піклування», та супроводжує особу у спеціальний лікувальний заклад чи до місця проживання.

Також поліція, відповідно до своїх повноважень складає протоколи про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 178 КУпАП.

            Виходячи з вищевикладеного, у разі виявлення осіб, які вживають алкогольні напої у громадських місцях потрібно звернутися до поліції за цілодобовим викликом «102».

 

 • Яку відповідальність передбачено за торгівлю з рук у невстановлених місцях (стихійну торгівлю)?

Стихійна торгівля відноситься до адміністративних правопорушень, передбачених ст. 160 Кодексу України про адміністративні порушення - «Торгівля з рук у невстановлених місцях» і ст. 164 цього ж Кодексу - «Порушення порядку провадження господарської діяльності».

Стаття 160 КУпАП (Торгівля з рук у невстановлених місцях) торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях – тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.

   Торгівля з рук у невстановлених місцях промисловими товарами – тягне за собою накладення штрафу від шести до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі.

Стаття 164 КУпАП (Порушення порядку провадження господарської діяльності).

 Провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов’язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), - тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

Стаття 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення     (далі –КУпАП) (Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння).

Роздрібна або оптова торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку - тягне за собою накладення штрафу від двохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

Порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування правил торгівлі пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, а саме: торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння у приміщеннях або на територіях, заборонених законом, або в інших місцях, визначених рішенням відповідного органу місцевого самоврядування як такі, де роздрібна торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння заборонена, або торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння через торгові автомати чи особами, які не досягли 18-річного віку, а також продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння особі, яка не досягла 18-річного віку, або продаж тютюнових виробів в упаковках, що містять менш як 20 сигарет або цигарок, чи поштучно (крім сигар), або торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, винами столовими у заборонений рішенням відповідного органу місцевого самоврядування час доби - тягне за собою накладення штрафу від чотирьохсот до восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння з рук, з лотків, у приміщеннях або на територіях, заборонених законом, - тягне за собою накладення штрафу від чотирьохсот до восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

Дії, передбачені частиною першою чи третьою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу від восьмисот до однієї тисячі чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

Виходячи з вищевикладеного, у разі виявлення осередків стихійної торгівлі та для швидкого реагування з їх ліквідації рекомендуємо звертатись до поліції за цілодобовим викликом «102».