Головна Всі новини за 2021 рік січень місяць

Бажаєте обміняти паспорт громадянина України на ID-картку? Зверніться до нас – ми допоможемо!

Бажаєте обміняти паспорт громадянина України на ID-картку? Зверніться до нас – ми допоможемо!

Дата публікації:20 січня 2021 р.

Кожен громадянин України  зобов’язаний отримати паспорт громадянина України – документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

 Раніше паспорт видавався у формі паперової книжечки, на сьогоднішній день – у формі пластикової картки з чіпом, на якому зберігаються біометричні дані власника, зокрема, цифрова фотографія, підпис та відбитки пальців.

На «гарячу» лінію Центру «Віза» часто надходять запитання: чи обов’язково змінювати паспорт у вигляді книжечки на ID-картку і де це можна зробити?

Роз’яснюємо: обов’язкова заміна документів законодавством не передбачена, відповідно до закону всі раніше видані документи дійсні до завершення строку їхньої дії, але можливо здійснити обмін за власним бажанням. А ще, ID-картка видається в усіх випадках, коли необхідна заміна паспорта: втрата, крадіжка, псування, зміна прізвища або інших даних власника документа.  

Якщо ж, Ви вирішили обміняти паспорт у вигляді книжечки на ID-картку необхідно надати наступні оригінали документів:

  • паспорт громадянина України, що підлягає обміну;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків або повідомлення про відмову від його прийняття;
  • свідоцтво про шлюб або про розірвання шлюбу (за наявності).

Для обміну паспорта можливо звернутися до паспортного офісу Центру «Віза» (нагадуємо, що в місті їх 8), територіального підрозділу ДМС або ДП «Документ» за місцем реєстрації.

Звертаємо увагу, що у період дії карантину законом передбачена можливість оформити документи незалежно від  місця реєстрації особи. Тобто, якщо особа зареєстрована у Кривому Розі, а перебуває у іншому місці, то вона має право звернутися до територіального підрозділу ДМС або ЦНАП за місцем перебування.Запрошуємо охочих отримати новий, сучасний, біометричний паспортний документ у наших паспортних офісах!  У нас це просто, швидко та зручно! І нагадуємо, що у період дії карантину прийом замовників послуг у Центрі «Віза» здійснюється виключно за  попередньою реєстрацією до електронної черги, яку можна здійснити:

 

на вебпорталі Центру «Віза» за посиланням http://viza.kr.gov.ua  

скориставшись QR-кодом мобільного застосунку Попередня реєстрація  

або QR-кодом попередньої реєстрації через вебпортал Центру «Віза»

Додатково: переглянути детальну інструкцію як зареєструватися до електронної черги для оформлення паспорта можливо за посиланням: http://viza.kr.gov.ua/#/news/2234.

 

Оформити сучасний паспорт – легко!

Зверніться до нас – ми допоможемо!

 

МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАС! 

 

Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),
e-mail: 
viza@kr.gov.ua,

                                                                                              http://viza.kr.gov.ua/