Головна Всі новини за 2021 рік січень місяць

Начальник відділу з питань енергоменеджменту та впровадження енергозберігаючих технологій виконкому міської ради Оксана Котунова

Начальник відділу з питань енергоменеджменту та впровадження енергозберігаючих технологій виконкому міської ради Оксана Котунова

Дата публікації:15 січня 2021 р.

  •           Чи планується впровадження нових програм для підтримки ОСББ?

Так. Місто долучилося до Програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ», затвердженої рішенням Наглядової ради Державної установи «Фонд енергоефективності» від 16 серпня 2019 року, зі змінами.

На сесії міської ради було прийнято рішення від 23.12.2020 №36 за яким надається відшкодування витрат за кредитами отриманими ОСББ на виконання заходів з енергоефективності, що входять до пакету заходів «Б» («Комплексний»), визначених Програмою підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ».

Відповідно до рішення відшкодовується 10 відсотків від розміру основної суми кредиту залученого на:

- розробку проєктно-кошторисної документації та її експертизу;

- упровадження заходів з енергомодернізації багатоквартирного житлового будинку.

Крім того, відшкодовуються нараховані відсотки за кредитом залученим на розробку проєктно-кошторисної документації та її експертизу та  упровадження заходів з енергомодернізації багатоквартирного житлового будинку (детальніше з умовами можна ознайомитися в рішенні міської ради від 23.12.2020 №36).

  •           Чи зможу я отримати компенсацію за «теплим кредитом» у 2021 році?

Так, якщо кредит на впровадження енергозберігаючих заходів було взято до 2020 року включно. На сесії міської ради було прийнято рішення про продовження дії Програми, тому ОСББ та ЖБК, які оформили кредит у попередніх роках та з різних причин ще не отримували таку компенсацію від міста, зможуть її отримати.

  •           Що необхідно зробити, щоб отримати компенсацію за «теплим кредитом»?
  1.        Отримати відшкодування частини суми кредиту з державного бюджету.
  2.        Надати до уповноваженого банку необхідний пакет документів.
  3.        Забезпечити цільове та ефективне використання кредитних коштів відповідно до Постанови КМУ №1056 від 17.10.2011 "Деякі питання використання коштів у сфері енергоефективності та енергозбереження". 
  •           Які документи необхідно надати для того щоб отримати компенсацію по «теплим кредитам»?

 

               З повним переліком документів можна ознайомитися за посиланням: https://kr.gov.ua/ua/st/pg/200218609891999_s/