Головна Всі новини за 2020 рік грудень місяць

ВІДПОВІДАЄ НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ начальник управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради Ірина Рижкова  

ВІДПОВІДАЄ НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ начальник управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради Ірина Рижкова

Дата публікації:1 грудня 2020 р.

  • Я  керівник  магазину  з продажу квітів та оформлення подарунків. Чи можу я працювати у вихідні дні?

 

          Працювати у вихідні Ви можете тільки здійснюючи адресну доставку квітів без приймання відвідувачів в об’єкті торгівлі. Замовлення можна оформити за телефоном або через інтернет-ресурси. 

 

  • Як тепер мають працювати кафе та ресторани?

 

         У робочі дні тижня заклади громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо) не працюють у нічний час після 22.00 та до 07.00 години, крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на виніс. У вихідні дні до 30.11.2020 вказані заклади можуть працювати, здійснюючи лише адресну доставку замовлень.

 

  • Чи можу я додати КВЕД із роздрібної торгівлі продтоварами і здійснювати змішану торгівлю у вихідні дні в одному об’єкті?

 

             Так, код Класифікатора видів економічної діяльност (далі-КВЕД) можна додавати. Сучасний бланк заяви на спрощену систему оподаткування передбачає можливість зазначення 22 кодів КВЕД, які потім за необхідності можна додати.

         Здійснювати разом торгівлю продовольчими і непродовольчими товарами у вихідні дні можна, за умови, що торговельна площа об’єкта, не менше 60% яких призначена для торгівлі продуктами харчування.

  

  • У вихідний день на продавця магазину, яка була без маски, складено протокол про порушення карантинних вимог, штраф виписали одразу. Чи правомірні дії представників поліції та яка сума штрафу?

 

          Відповідно до Закону України від 6 листопада 2020 року № 1000-IX «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» перебування у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без захисної маски карається штрафом від 10 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Законом визначено, що застосовувати штрафні санкції до порушників правоохоронці можуть безпосередньо на місці встановленого порушення, шляхом оформлення постанови про вчинення порушення, у якій вказується вид порушення та сума штрафу (170-250 грн.). У разі, якщо порушник відмовляється від сплати штрафу, постанова передається до суду разом з адміністративним протоколом за ст.44 КУпАП.

  • Чи планується відновити допомогу на дітей підприємцям?

 

        26.11.2020 на засіданні Уряду прийнято рішення про відновлення виплати допомоги на дітей фізичним особам - підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, на період з 1 листопада по 31 грудня 2020 року. Постанова Кабінету Міністрів передбачає продовжити виплату допомоги на дітей особам, які її отримували у травні–серпні 2020 року, без подання нової заяви та необхідних документів. Призначення та виплата допомоги на дітей особам, які звернуться за її призначенням вперше здійснюється на підставі заяви ФО-Па та необхідних документів, які подаються у термін до 15 грудня 2020 року.