Головна Всі новини за 2020 рік листопад місяць

`ГАРЯЧІ ПИТАННЯ` КРИВОРІЖЦІВ НА `КОНТАКТ-ЦЕНТР 1520`

`ГАРЯЧІ ПИТАННЯ` КРИВОРІЖЦІВ НА `КОНТАКТ-ЦЕНТР 1520`

Дата публікації:25 листопада 2020 р.

Коментує управління організаційно-протокольної роботи виконкому Криворізької міської ради

 

  • МІСЦЕВІ ВИБОРИ 2020–АКТУАЛЬНО!

 

Що необхідно знати, якщо голосування

відбувається в умовах карантину?

 

Нагадаємо, що міською територіальною виборчою комісією на 06 грудня 2020 року призначено повторне голосування з виборів Криворізького міського голови. 

У місті, як і по всій території України, тривають карантинні обмеження. Органами місцевого самоврядування міста вжито заходів із забезпечення виборчих комісій усім необхідним для організації безпечного голосування.

У день повторного голосування на вході до приміщення для голосування:

- визначеним членом дільничної виборчої комісії здійснюється опитування щодо наявності симптомів респіраторних захворювань і температурний скринінг;

- обладнуються місця із спиртовмісними антисептичними засобами для рук;

- розміщуються інформаційні матеріали щодо протиепідемічних заходів, що впроваджуються.

Біля входу та у приміщенні для голосування наноситься розмітка, що вказує на необхідність дотримання фізичної дистанції не менше 1 метра та оптимальний маршрут руху для здійснення голосування. На виході обладнуються контейнери для використаних засобів індивідуального захисту.           Ще раз нагадуємо про необхідність дотримання виборцями  протиепідемічних заходів під час проведення повторного голосування, зокрема:

 - обробити руки антисептичним засобом перед входом до приміщення для голосування та після виходу з нього;

- перебувати у респіраторі або захисній масці, у тому числі виготовленій самостійно, таким чином, щоб були прикриті рот та ніс. Члени виборчої комісії можуть звернутися до виборців з проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи;

- мінімізувати час перебування у приміщенні для голосування;

- дотримуватися вимог фізичного дистанціювання;

- для здійснення голосування використовувати особисту ручку;

- дотримуватися етикету кашлю (кашляйте і чхайте в одноразову серветку, яку потім одразу треба викинути або, якщо її немає – у згин ліктя);

- утриматися від відвідування приміщень для голосування разом з дітьми;

- після виходу з приміщення для голосування залишити одноразові рукавички, інші одноразові засоби індивідуального захисту в контейнерах  для централізованого збору для подальшої утилізації використаних засобів індивідуального захисту.

Бережіть своє здоров’я!

Прийдіть на виборчі дільниці й скористайтеся своїм правом голосу!

 

Коментує  департамент освіти і науки виконкому Криворізької міської ради

 

  • Про стан захворюваності на COVID-19 та ГРВІ

по галузі «Освіта»

 

В освітній галузі міста з 01 вересня по 23 листопада 2020 року маємо 179 повідомлень по 104 закладах про захворюваність на COVID-19. Одужало 113 осіб. Продовжують хворіти 66 осіб, з них: учнів, вихованців – 8; педагогів – 41; технічний персонал – 17.

Знаходяться на самоізоляції – 204 особи, з них: учнів – 145, вихованців – 36, педагогів – 9, технічний персонал – 14.

З метою запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції, дотримуючись рекомендацій головного державного санітарного лікаря для 344 учнів (13 класів) та 32 вихованців (2 групи) організовано освітній процес у дистанційному форматі. Змішане навчання організовано для 641 учня (28 класів).

На ГРВІ в закладах загальної середньої освіти хворіє 4871 учень, що становить 7,2% від загальної кількості учнів. Тимчасово призупинено освітній процес у 18 класах 9 закладів. Всього по місту на вимушених канікулах перебуває 444 учня.

 

 

Коментує управління праці та соціального захисту населення

 виконкому Довгинцівської районної в місті ради

 

  • Про  порядок призначення  житлової субсидії у Довгинцівському районі

 

Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою КМУ від 21.10.1995 №848 (зі змінами) та Порядком надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженим постановою КМУ від 17.04.2019 №373 (зі змінами), визначено порядок виплати громадянам зекономлених коштів житлових субсидій та пільг, які надавалися їм у грошовій безготівковій формі через АТ «Ощадбанк».

Залишки коштів, що обліковувалися на рахунку Мінсоцполітики, відкритому в АТ «Ощадбанк», для виплати пільг та житлових субсидій за обліковими записами отримувачів станом на 01.06.2020, і за якими не було звернень щодо їх виплати, після 20.12.2020 будуть повернуті АТ «Ощадбанк» на рахунок Мінсоцполітики, відкритий в Казначействі.

Враховуючи вищевикладене, просимо мешканців Довгинцівського району, які отримували житлову субсидію або пільги у грошовій безготівковій формі і у яких наявні зекономлені кошти житлової субсидії або пільги, звернутись: до АТ «Ощадбанк» для відкриття поточного рахунку для зарахування на них коштів; до управління праці та соціального захисту населення виконкому Довгинцівської районної в місті ради (адреса: м. Кривий Ріг, вулиця Дніпровське шосе, 16, телефон (068)188-10-10) – у разі наявних запитань.

 

Коментує: управління екології виконкому Криворізької міської ради

 

  • Озеленення території міста-триває!

 

Зелені зони – це легені нашого міста, які сприяють зменшенню забруднення повітря, регулюють тепловий режим, знижують рівень міського шуму та є зоною відпочинку для мешканців. Озеленення міста – один із найважливіших напрямків природоохоронної роботи, передбаченої Міською програмою вирішення екологічних проблем Кривбасу та поліпшення стану навколишнього природного середовища на 2016-2025 роки (надалі – Міська екологічна програма).

Висадження зелених насаджень проводиться на територіях загального користування та у навчальних закладах міста. Озеленення територій дошкільних та загальноосвітніх закладів міста сприяє формуванню у підростаючого покоління дбайливого ставлення до довкілля та створенню молодіжних екологічних команд, які дбають про його стан.

За рахунок коштів міського фонду охорони навколишнього природного середовища у 2020 році на території міста висаджено понад 2500 зелених насаджень, з них на території дошкільних та загальноосвітніх закладів міста близько 1000 насаджень (дерев та кущів). До кінця року у всіх районах міста планується висадити ще понад 5000 тисяч зелених насаджень.

Крім того, у рамках реалізації Міської екологічної програми поступово здійснюється інвентаризація зелених насаджень. Проведення інвентаризації сприяє отриманню достовірних даних   про   кількісні  та  якісні характеристики зелених насаджень, посиленню відповідальності  підприємств за збереження насаджень, систематизації такої інформації для організації раціонального використання озеленених територій. У 2020 році інвентаризація об’єктів зеленого господарства проводиться на територіях:

- загального користування на загальній площі 49,8 га: парк «Шахтарський» – 37,6 га (Покровський район) та парк «Інгулецький» –  12,2 га (Інгулецький район);

- виробничих майданчиків промислових підприємств: АТ «ПІВДГЗК» на площі 406,6137 га, ПРАТ «ПІВНГЗК» на площі 400 га, ПАТ «Кривбасзалізрудком» на площі 42 га. ПРАТ «ІНГЗК» на площі 250 га проводиться дослідження стану санітарно-захисної зони підприємства із застосуванням сучасних технологій, космічних методів та визначення відсотку озеленення.

Особлива увага у місті приділяється озелененню промислових територій – відвалів, хвостосховищ (впровадження «зелених технологій»), які є найбільшими джерелами забруднення повітря пилом, озелененню та благоустрою санітарно-захисних зон. За поточний період промисловими підприємствами висаджено 640 дерев та 227 кущів. За сприятливих погодних умов у листопаді та грудні тривають роботи з озеленення промислових територій підприємств.

Озеленення Кривого Рогу, збереження та відновлення зелених насаджень є одним з ефективних методів поліпшення якості повітря та екологічного стану міста в цілому.

 

Коментує виконком Інгулецької районної у місті Кривому Розі ради

 

  • Чому спалювання опалого листя та сміття шкідливе?

 

         Шкода від спалювання рослинних залишків (опалого листя)  та сміття велика та небезпечна.

  • Забруднення атмосферного повітря - в одній купі горить листя і дрібне сміття, під час горіння яких у повітря надходять окиси азоту, чадний газ, важкі метали. 1 тонна листя, що тліє дорівнює 30 кг чадного газу.
  • Шкода здоров’ю людини - алергії, ризик виникнення ракових пухлин, респіраторні захворювання.
  • Зниження родючості грунтів – через знищення комах та  рослин.
  • Зміна клімату – через додаткові викиди парникових газів.
  • Небезпека виникнення пожеж вогонь важко контролювати.

 Спалювання рослинних залишків є прямим порушенням норм чинного законодавства

-Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»;

-Закону України «Про охорону атмосферного повітря»;

-Закону України про охорону земель;

-Закону України про благоустрій населених пунктів»;

-Закону України «Про рослинний світ»;

-Правил благоустрою у місті Кривому Розі – рішення Криворізької мі