Головна Всі новини за 2020 рік листопад місяць

ВІДПОВІДАЄ НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ

ВІДПОВІДАЄ НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ

Дата публікації:24 листопада 2020 р.

 в.о. начальника управління економіки виконкому Криворізької міської ради Оксана Павлушенко

  • Що робити, якщо банк арештував пенсійний, зарплатний чи рахунок для отримання соцвиплат?
  • Або чому картку заблоковано та відраховуються з неї кошти на комунальні послуги?

Перш за все зверніться до банку, щоб встановити причину блокування.

Часто причиною арешту рахунку є виконавче провадження (постанова виконавчої служби або рішення суду) про примусове стягнення боргу.

Накласти арешт на кошти можуть через заборгованість за неоплачені штрафи, кредитний борг, аліменти, комунальні послуги чи інші зобов’язання.

Для оскарження рішення варто звернутися до органів виконавчої служби за місцем реєстрації, надавши документальне підтвердження того, що поточний рахунок використовується виключно для зарахування цільових виплат (зарплата, пенсія, соцвиплати тощо). Загальний розмір відрахувань може становити від 20 до 50 відсотків.

Для отримання юридичної допомоги пропонуємо звернутися до державної установи «Криворізький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги».

  • Щодо повернення «заморожених вкладів» або отримання заощаджень вкладених в установи Ощадного банку СРСР?

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України (далі – КМУ) від 23.04.2012 р. №346 "Про виплату у 2012 р. громадянам України компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень, вкладених до 2 січня 1992 р. в установи
Ощадного банку СРСР, що діяли на території України, та в облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 р., державні казначейські зобов'язання СРСР і сертифікати Ощадного банку СРСР, придбані на території Української РСР" установами банку з 1 червня 2012р. здійснювалася виплата вкладникам, відомості про яких станом на 1 січня 2012 р. внесені до інформаційно-аналітичної системи "Реєстр вкладників заощаджень громадян" (далі – Реєстр) та які не отримали протягом 2008 року компенсацію втрат від знецінення грошових заощаджень. А починаючи з 01.09.2012 р. банк здійснює реєстрацію вкладників, дані про яких не було включено до Реєстру та актуалізації вкладників, дані про яких внесені до Реєстру та на які отримали компенсацію у 2008 році, а також видачу національних карток.

На сьогоднішній день, відповідних нормативних документів, які б забезпечували виплату компенсацій втрат від знецінення грошових заощаджень у 2020 році не прийнято.

 

  • Як перевипустити чи отримати нову банківську картку?

Для отримання нової або перевипустити картку необхідно звернутись до банківської установи з паспортом та ІНН.

Перевипуск картки може знадобитися в деяких ситуаціях:

- закінчився термін дії карти;

- зміна персональних даних власника картки;

- втрата або викрадення картки;

- шахрайські операції по карті;

- зміна типу карти;

- істотні пошкодження карти;

- втрата ПІН – коду.