Головна Всі новини за 2020 рік листопад місяць

`ГАРЯЧІ ПИТАННЯ` КРИВОРІЖЦІВ НА `КОНТАКТ-ЦЕНТР 1520`

`ГАРЯЧІ ПИТАННЯ` КРИВОРІЖЦІВ НА `КОНТАКТ-ЦЕНТР 1520`

Дата публікації:23 листопада 2020 р.

Коментує управління культури виконкому Криворізької міської ради

  •  Про роботу міського виставочного залу в період карантину

 

З метою недопущення поширення захворювань на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену корона вірусом SARS-CoV-2, Комунальний заклад культури «Міський виставочний зал» Криворізької міської ради проводить роботу відповідно до вимог протиепідемічних заходів безпеки.

На даний час у міському виставочному залі працюють виставки живописних робіт Юлії Терещенко «Життя, як веселка» та «Фарби рідного  міста», художніх робіт «Криворізькі митці» з приватної колекції Сергія Нєжєнцева і Петра Ситника, а також фотовиставка Алли Балабан та Андрія Клімова «Джаз на Поштовій».

Працівникам закладу рекомендовано здійснювати температурний скринінг, використовувати маски та рукавички, дотримуватися безпечної відстані 1,5-2 метри, користуватися дезінфікуючими засобами. Кількість відвідувачів у залі з розрахунку 1 особа на 20 кв. метрів приміщення.

КЗК «Міський виставочний зал» працює кожен день з 09 до 17  години, крім суботи та неділі (у зв’язку з введенням до 30 листопада 2020 року на території України карантину вихідного дня).

 

Коментує департамент у справах сім’ї, молоді та спорту

виконкому Криворізької міської ради

  • Щодо проведення спортивних змагань в умовах пандемії

У зв’язку з поширенням короновірусної хвороби COVID-19, відповідно до вимог затверджених Постановою  Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2020 року №1100  з 14 до 30 листопада2020 року на території міста забороняється проводити змагання, крім офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за мови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників.

Ураховуючи Постанову № 1100 від 11 листопада 2020 року на всій території України до 31.12.2020 р. вводиться загальний карантин. Норми щодо поділу України на чотири зони відповідно до рівнів епідемічної небезпеки поширення коронавірусу (п. п. 2-9, 11-14, 16) з Постанови № 641 виключено.

Додаткові нові обмеження, які діють на всій території України.

На території України на період дії карантину, додатково забороняється (зміни до п. 10 постанови № 641):

- проведення масових (культурних, у т. ч. концертів, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних тощо) заходів за участю більш як 20 осіб (у разі проведення заходів з кількістю учасників до 20 осіб організатор забезпечує дотримання між учасниками фізичної дистанції не менш як 1,5 м), крім проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників;

Карантин «вихідного дня»: ще більше додаткових обмежень

Додатково до обмежень, передбачених п. 10 Постанови № 641 (які частково наведені вище)в період з 00 год. 00 хв. суботи до 00 год. 00 хв. понеділка на території України з 14 листопада 2020 р. до 30 листопада 2020 р. забороняється:

- приймання відвідувачів спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.

  • Реагуємо на заявки мешканців, а не тільки роз’яснюємо

 

Коментує  інспекція з благоустрою виконкому Криворізької міської ради

Від мешканців міста до Контакт-центру м. Кривий Ріг з питань, що відносяться до повноважень інспекції з благоустрою виконкому Криворізької міської ради  з початку поточного тижня надійшло 6 заявок.

Із них:

4 заявки (67% від загальної кількості) стосуються відновлення благоустрою після виконання суб’єктами господарювання ремонтних робіт;

2 заявки (33%) надійшли з питань незадовільного санітарного стану контейнерних майданчиків, утворення стихійних сміттєзвалищ.

В ході опрацювання отриманих заявок стосовно відновлення благоустрою після виконання земляних робіт працівниками інспекції здійснено перевірки з виїздом за вказаними адресами та направлено виконавцям робіт приписи щодо відновлення благоустрою комунальним підприємствам «Кривбасводоканал», «Криворіжтепломережа», акціонерному товариству «Криворізька теплоцентраль», «ДТЕК Дніпрообленерго».

Питання, порушені мешканцями, знаходяться на контролі інспекції з благоустрою, по завершенню термінів виконання приписів здійснюються перевірки та надається відповідна інформація заявникам. Так, за поточний тиждень остаточно закрито заявки мешканців у зв’язку з відновленням благоустрою по вул. Прорізна,13 та вул. Шадринська.

 

Фото:  відновлення місць розкопів по вул. Шадринська:

 

Коментує виконком Інгулецької  районної у місті Кривому Розі ради

Протягом минулого тижня актуальними питаннями мешканців Інгулецького району на «Контакт центр 1520» стали  питання благоустрою. В ході реагування на такі заявки бригадами «Чистий Південний» та «Чистий Інгулець» виконкому Інгулецької районної у місті ради і ТОВ «Екоспецтранс» організовані та проведені роботи по їх виконанню, а саме:

-         ліквідовано стихійне сміттєзвалище в секторі індивідуальної забудови по вул. Юна:

-         виконані роботи по вивезенню гілок дерев, які були омолоджені на прибудинкових територіях житлових будинків:

-         виконано прочистку пішохідної доріжки біля знесеної будівлі

по вул. Каткова, 3

 

Коментує виконком Покровської районної в місті  ради

Виконкомом були організовані роботи по розпилюванню та вивезенню гілок біля будинку №20 на вул. Вузлова.

Коментує виконком Тернівської районної у місті ради

Станом на 13.11.2020 до Контакт-центру надійшло понад 250 заявок від мешканців Тернівського району.  На цьому тижні тривають роботи по ремонту внутрішньо квартальних пішохідних доріжок по вулиці Володимира Терещенка.

 

Коментує управління розвитку підприємництва виконкому

Криворізької міської ради

Практика виваженого підходу до регулювання господарської діяльності у виконкомі міської ради

Станом на 01.11.2020 року діючий реєстр регуляторних актів Криворізької міської ради та її виконавчого комітету налічує 26 одиниць.

Це результат послідовної роботи представників органів місцевого самоврядування в місті у співпраці з суб’єктами господарювання та представниками консультативно-дорадчих органів у здійсненні регуляторної політики, в першу чергу міської координаційної ради з питань розвитку підприємництва та 12 міських рад підприємців галузевої спрямованості.

Задля розширення поінформованості членів територіальної громади запроваджено е-платформу «SMART ГРОМАДА – КРИВИЙ РІГ», одним із е-сервісів якої є «Консультації з громадськістю» (https://proponui.kr.gov.ua/),  де розміщується актуальна інформація, у тому числі  з регуляторної діяльності, повідомлення про проведення громадських обговорень нормативно-правових актів, громадських слухань та їх результати.

Діючий діалог між владою і бізнесом сприяв проведенню зустрічей підприємницького активу з міським керівництвом, результатом яких стала підготовка звернень до Державної регуляторної служби України до державних контролюючих органів щодо мінімізації проведення планових перевірочних робіт (на період до завершення карантину), урахування зазначеного при формуванні плану комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2021 рік; порушено клопотання перед Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» щодо підготовки звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України відносно невідкладного розгляду й ухвалення законопроєктів №3853-2 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо визначення обсягів доходів для застосування спрощеної системи оподаткування, відновлення права платників єдиного податку не застосовувати реєстратори розрахункових операцій та скасування корупційного механізму кеш-бек» та №3993 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спрощення обліку доходів фізичних осіб-підприємців», ініціювання перегляду вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду» у частині наявності документів, що підтверджують ланцюг постачання продукції; ухвалення  на сесії міської ради 20.11.2020 питання щодо запровадження податкових канікул на період карантину, а саме:

встановлення на період з 01.11.2020 до 30.11.2020 таких  компенсаторних заходів:

-   сплати  ставок 0% податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; єдиного податку фізичним особам-підприємцям – платникам податку І та ІІ групи; плати за землю;

-         упинення проведення інспекційних відвідувань за додержанням законодавства про працю (інспекції з питань праці та зайнятості департаменту соціальної політики Криворізької міської ради).

Крім того,  запропоновано:

- звернутися до:

  • Верховної Ради України щодо прискорення розгляду законопроєктів з питань перенесення термінів застосування касових апаратів (РРО) і недопущення скасування спрощеної системи оподаткування;
  • Кабінету Міністрів України щодо розгляду можливості звільнення від сплати єдиного соціального внеску суб’єктів господарювання, діяльність яких заборонена у карантин вихідного дня, як за себе, так і за найманих працівників.

 

Міська рада вважає за пріоритет порозуміння та завжди готова до співпраці і постійно на практиці доводить цю готовність.

Додаткову інформацію із зазначених питань можна отримати у контакт-центрі м.Кривого Рогу за тел. 15-20, 499-15-20; в управлінні розвитку підприємництва виконкому міської ради (50101, м.Кривий Ріг, пл.Молодіжна, 1, каб. 512, 513, тел. 92-25-89)».

 

Коментує управління комунальної власності міста

виконкому Криворізької міської ради

 

  • Про виявлення  безхазяйного нерухомого майна

   

Цивільним кодексом України передбачено (ст.335), що безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації. Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.

У місті Кривому Розі  для врегулювання вказаного питання та недопущення руйнування безхазяйного нерухомого майна  розроблено Регламент проведення  процедур виявлення, взяття на облік, передачі, використання безхазяйного та відумерлого нерухомого майна у м. Кривому Розі, затверджений рішенням міської ради від  26.09.2018  №3039, зі змінами.

Цим  Регламентом передбачено, що виконкоми районних у місті рад самостійно або за повідомленнями фізичних та юридичних осіб забезпечують  виявлення нерухомого майна, що не має власника або власник якого невідомий. Після одержання   інформації або даних про відсутність власника безхазяйного нерухомого майна  виконкоми районних у місті рад  забезпечують збереження безхазяйного нерухомого майна, у тому числі шляхом укладання договорів відповідального зберігання з фізичними та юридичними особами, а  також надають до  виконкому Криворізької міської ради підтвердні документи   про відсутність власника нерухомого майна.

Після проведення технічної інвентаризації нерухомого майна та присвоєння поштової адреси  відбувається постановка на облік безхазяйного нерухомого майна в  управлінні з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради, а також   розміщення   оголошення в друкованих  засобах масової інформації та мережі Інтернет.

Після спливу  року від дня взяття на облік безхазяйного нерухомого майна подається  заява  до суду про передачу об’єкта до комунальної  власності територіальної громади міста Кривого Рогу в особі Криворізької міської ради.

Після отримання рішення суду  безхазяйне нерухоме майно за рішенням міської ради  приймається до комунальної власності міста, на підставі  чого можливо в інтересах територіальної громади міста в подальшому здійснювати правочини  щодо  володіння, користування, розпорядження зазначеним  майном згідно з чинним законодавством України.