Головна Всі новини за 2020 рік листопад місяць

`ГАРЯЧІ ПИТАННЯ` КРИВОРІЖЦІВ НА `КОНТАКТ-ЦЕНТР 1520`

`ГАРЯЧІ ПИТАННЯ` КРИВОРІЖЦІВ НА `КОНТАКТ-ЦЕНТР 1520`

Дата публікації:18 листопада 2020 р.

Коментує управління екології виконкому Криворізької міської ради

 • Про експлуатацію газових та твердопаливних котлів

 До уваги суб'єктів господарювання!

 Газові та твердопаливні котли, які експлуатуються для обігріву виробничих та адміністративних приміщень, є стаціонарним джерелом викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами без дозволу на викиди є порушенням вимог ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», що тягне за собою адміністративну відповідальність суб’єкта господарювання.

Дозвіл на викиди повинні мати підприємства, установи, організації та громадяни-суб'єкти підприємницької діяльності. Ця норма закону не розповсюджується до громадян, які використовують індивідуальне опалювальне обладнання для власних житлових будинків та квартир.

Разом з цим, слід зазначити, що згідно ст. 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» громадяни України зобов`язані здійснювати діяльність з додержанням вимог екологічної безпеки, інших екологічних нормативів та лімітів використання природних ресурсів, не порушувати екологічні права і законні інтереси інших суб`єктів.

Згідно з чинним природоохоронним законодавством України для експлуатації газових та твердопаливних котлів необхідно:

- в залежності від потужності котлів розробити матеріали оцінки впливу на навколишнє середовище (ст. 51 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 23 Закону України «Про охорону атмосферного повітря») або здійснити оцінку впливу на довкілля (Закон України «Про оцінку впливу на довкілля»);

- отримати висновок санітарно-гігієнічної експертизи та дотримуватись нормативів екологічної безпеки атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони (ст. 24, 25 Закону України «Про охорону атмосферного повітря») та дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (ст.11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», Постанова Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 №302 «Про затвердження Порядку проведення та оплати робіт, пов'язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян-підприємців, які отримали такі дозволи»);

- сплачувати екологічний податок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (ст.10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст.240 Податкового кодексу України).

Враховуючи вищезазначене, звертаємося до суб'єктів, що проводять господарську діяльність на території міста, здійснювати експлуатацію газових та твердопаливних котлів із дотриманням вимог природоохоронного законодавства України та не допускати порушення екологічних прав мешканців міста на безпечні для здоров'я і життя навколишнє природне середовище.

 Коментує департамент соціальної політики виконкому

Криворізької міської ради

 

 • 140 тисяч криворіжців отримують допомогу з міського бюджету

 

Вирішення проблемних питань криворіжців, створення зручних і доступних умов для отримання мешканцями міста адміністративних, соціальних послуг, підвищення стандартів їх обслуговування – одне з пріоритетних завдань міської влади.

Для поліпшення якості життя населення, у місті діє багатогранна  Програма соціального захисту. Нею охоплєні різні категорії криворіжців: ветерани війни, чорнобильці, воїни-інтернаціоналісти, особи з інвалідністю, малозабезпечені сім’ї, сім’ї, які виховують дітей з інвалідністю, опікуни й піклувальники, сім’ї загиблих, померлих ветеранів війни, та інші категорії.

У рамках Програми щорічно понад 140 тис. криворіжців отримують допомогу з міського бюджету, надаються: матеріальна допомога, пільги і компенсацій, соціальні послуги, ведеться  активна робота з людьми літнього віку. Майже 1 млрд грн складають видатки Програми соціального захисту за період 2010-2019 роки.  Програмою на 2020 рік заплановано більше 400 млн грн.

УПЕРШЕ у 2020 році за ініціативи міського голови Юрія Вілкула матеріальна допомога надається:

 • 50 тис. грн. сім’ям, в яких народилася трійня або більше дітей (допомогу отримала 1 сім’я);
 • одноразово, по 5 тис. грн,  дітям, постраждалим унаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, (допомогу виплачено 131 дитині, виплата продовжується);
 • одноразово, по 5 тис. грн, добровольцям та репресованим, (допомогу виплачено 48 чол.);
 • одноразово, по 3 тис. грн, прирівняним учасникам бойових дій Другої світової війни (допомогу отримали 398 чол.);
 • одноразово, по 3 тис. грн, особам з інвалідністю з дитинства, (допомогу отримали 2972 чол., виплата продовжується);
 • одноразово на ремонт пандуса до житлового приміщення особам з інвалідністю (допомогу отримали 3 особи).

УПЕРШЕ безкоштовний проїзд у міському комунальному транспорті отримали учні шкіл, професійно-технічних закладів та студенти.

УПЕРШЕ у місті запроваджено пільги з оплати вартості адміністративних послуг:

 • при оформленні паспорта громадянина України та для виїзду за кордон, у розмірі 70% вартості адмінзбору, що спрямовується до міського бюджету, для 11 категорій криворіжців;
 • під час проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у розмірі 100% вартості адмінзбору, що спрямовується до міського бюджету, для  4 пільгових категорій.

У 2020 році збільшено:

 • втричі розмір допомоги дітям сиротам та дітям під опікою (з 300 грн до 1 тис. грн, допомогу отримали 537 дітей);
 • вдвічі розмір допомоги дітям з інвалідністю з 5 тис. грн до 10 тис. грн (допомогу виплачено 2384 дітям), онкохворим дітям - щомісячно з 1 тис. грн до 2 тис. грн.

У нашому місті, єдиному в Україні, запроваджено виплату матеріальної допомоги для більш як 20 категорій мешканців міста на оплату комунальних послуг. Допомогу з міського бюджету у розмірі 500 грн на одне домогосподарство сьогодні отримали понад 120 тис. криворіжців.

УПЕРШЕ у 2020 році окрім компенсації на оплату послуг тепло-, водопостачання або водовідведення надається часткова компенсація на управління або утримання багатоквартирного будинку, а мешканці гуртожитків отримують компенсацію на два види послуг.

 Коментує департамент адміністративних послуг виконкому Криворізької

міської ради

 Щодо регламенту роботи ЦНАПу «Віза» в умовах пандемії

Центр «Віза» здійснює обслуговування криворіжців, незважаючи на виклики, які ставить сьогодення в умовах пандемії. Так з 12 листопада, у Головному офісі ЦНАПу (пл. Молодіжна 1) поновлено видачу готових результатів послуг, а з 16 листопада ПРАЦЮЄ ГАРЯЧА ЛІНІЯ 0-800-500-459.

Адміністратори Центру ведуть контактний прийом замовників послуг з дотриманням Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в умовах карантину.

Проводиться температурний скринінг працівників та відвідувачів ЦНАПу, допуск до приміщення ЦНАПу лише в захисній масці або респіраторі, проводиться обробка рук спиртовмісним антисептиком та кожні дві години – вологе прибирання.

Головним правилом є – прийом замовників виключно за попереднім записом!

Адже основне завдання - збереження здоров’я відвідувачів та персоналу ЦНАП. Це зручно, не витрачається час на очікування.

Години прийому з 8.00 до 15.30 з понеділка по п’ятницю, обідня перерва з 12.30 до 13.00 години. Ми також працюємо кожну 4-ту суботу місяця (прийом замовників з 8.00-12.30 та з 13.00-15.30 ), в цьому місяці це 28 листопада.

Записатись на прийом до адміністраторів та служб, які входять до складу  Центру можна:

1. Зателефонувавши на безкоштовну «Гарячу» лінію Центру «Віза» - 0-800-500-459 та узгодивши з адміністратором-оператором зручний час для відвідування.

 

 

 

2. Скориставшись мобільним застосунком «Попередня реєстрація в електронній черзі Центру адміністративних послуг «Віза», безкоштовно завантаживши його в Google Play за посиланням https://cutt.ly/ey7BNo5 або за допомогою QR-коду

 

 

3.Скориставшись сторінкою «Електронна черга» - «Попередня реєстрація»  вебпорталу Центру «Віза».

Також, Ви можете подати свої документи поштою або скористатись електронними сервісами.

 • Щодо отримання «Картки криворіжця»

  «Картку криворіжця» можна отримати у Центрі «Віза», зала № 3:

-  пільговим категоріям населення - у представника департаменту соціальної політики виконкому Криворізької міської ради за попереднім записом на вебпорталі Центру «Віза» в закладці Електронна черга/Попередня реєстрація/ служби Центру;

-  іншим категоріям – у представника КП «Центр електронних платежів» КМР за попереднім записом на вебпорталі Центру «Віза» в закладці Електронна черга/Попередня реєстрація/служби Центру або на Порталі криворіжця.  

Години прийому: з понеділка по п’ятницю з 08.00 до 15.30  (перерва 12.30 – 13.00).

 • Щодо комплексної послуги «ID-14»

Комплексна послуга ID-14 доступна юним громадянам віком від 14 до 18 років та надає можливість за їх бажанням оформити перший паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм з одночасною реєстрацією у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків без необхідності звернення до податкової інспекції. Реєстраційний номер платника податку буде відображено у паспорті громадянина України. Послуга ID-14 надається абсолютно безкоштовно.

Для її отримання необхідно надати:

 • З питань оформлення паспортів

         Незабаром другий тур місцевих виборів, не втратьте свій шанс проголосувати – отримайте свій готовий паспорт у Центрі «Віза».

Паспорт громадянина України – є основним документом для реалізації права голосу на виборах. Виборець включений до списку виборців, має можливість реалізувати право голосу на виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів шляхом отримання виборчого бюлетеня за умови пред'явлення, зокрема, паспорта громадянина України. Паспорт може бути як у вигляді книжечки, так і у вигляді ID-картки.

 

Шановні криворіжці!

  Якщо Ви оформили паспорт у Центрі «Віза», отримали смс - повідомлення про готовність послуги, але не звернулись за отриманням паспорта, - наполегливо рекомендуємо це зробити. Не зволікайте та не відкладайте (оформлення чи отримання) на останні дні. Адже без паспорта громадянин не матиме змоги проголосувати!

Станом на 18.11.2020 у паспортних офісах «Візи» очікують на своїх власників:

         

Наголошуємо, що отримати паспорт можливо за попередньою реєстрацією.