Головна Всі новини за 2020 рік листопад місяць

`ГАРЯЧІ ПИТАННЯ` КРИВОРІЖЦІВ НА `КОНТАКТ-ЦЕНТР 1520`

`ГАРЯЧІ ПИТАННЯ` КРИВОРІЖЦІВ НА `КОНТАКТ-ЦЕНТР 1520`

Дата публікації:6 листопада 2020 р.

Коментує управління транспорту та телекомунікацій виконкому

Криворізької міської ради

 

  • Щодо запровадження нових зупинок для автобусних маршрутів

        Підвищення якості пасажирських перевезень та доступність їх для мешканців міста - ключовий напрямок роботи міської ради та її виконавчого комітету.

До міського голови Юрія Вілкула звернулися мешканці житлового масиву        Всебратське-2 з питання включення до розкладу руху міських автобусних маршрутів загального користування №1 «пл. Визволення – пл. Визволення» (кільцевий, через вул. Проріз-на, Карачуни, мкр-н Всебратське-2, вул. Старовокзальну, Центральний ринок – Центрально-Міського району)» та №1А «пл. Визволення – пл. Визволення» (кільцевий, через Централь-ний ринок – Центрально-Міського району, вул. Старовокзальну,   мкр-н Всебратське-2, Карачуни, вул. Прорізна)» зупинки «готель Братислава».

Так, для зручності гостей та мешканців міста комунальним підприємством був переглянутий перелік існуючих зупинок вищевказаних маршрутів та починаючи з 05.11.2020 року включено до нього зупинку «готель Братислава».

Коментує  інспекція з благоустрою виконкому

Криворізької міської ради

  • Про виконання заявок  поточного тижня

З 02.11.2020 по 05.11.2020 надійшло  6 заявок із них:

3 заявки (50% від загальної кількості) стосуються відновлення благоустрою після виконання суб’єктами господарювання ремонтних робіт;

2 заявки (33%) надійшли з питань незадовільного санітарного стану контейнерних майданчиків, утворення стихійних сміттєзвалищ, неякісного прибирання;

1 заявка (17%) – з питання розміщення зовнішньої реклами.

В ході опрацювання отриманих заявок працівниками інспекції здійснено перевірки з виїздом за вказаними адресами та направлено виконавцям робіт 3 приписи щодо відновлення благоустрою після виконання  ремонтних робіт та 3 приписи щодо здійснення благоустрою та приведення території до належного санітарного стану, серед яких КП «Кривбасводоканал», АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі», АТ «Кри-ворізька теплоцентраль», ТОВ «УЮТ-2011», ТОВ «НВК Криворіжелектромонтаж» та ТОВ «Екоспецтранс».

Питання знаходиться на контролі інспекції з благоустрою, по завершенню термінів виконання приписів буде здійснено перевірку.

 

Коментує  департамент  регулювання містобудівної діяльності та земельних відносин виконкому Криворізької міської ради

  • Про нововведення при поновленні договорів оренди

                               земельних ділянок

РОЗ'ЯСНЯЄМО: Верховною Радою України 05 грудня 2019 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству». Цим Законом внесені суттєві зміни до ряду законодавчих актів, у тому числі: Земельний кодекс України, Закон України «Про оренду землі», в частині процедури поновлення договорів оренди землі (далі – договори).

Статтею 33 Закону України «Про оренду землі» передбачається дві окремі правові підстави поновлення договору:

-         переукладання на новий строк (частини 1-5 цієї статті);

-          «автоматична пролонгація» на той самий строк і на тих самих умовах (ч.6 цієї статті).

Шановні землекористувачі!  Загалом алгоритм поновлення договору за чч. 1-5 ст.33 Закону України «Про оренду землі» виглядає так:

1. Повідомлення орендодавця (не пізніше ніж за один місяць до закінчення строку дії цього договору) про намір скористатися переважним правом на укладання договору на новий строк.

2. За потреби - узгодження із орендодавцем змін до договору.

3. Укладання додаткової угоди.

За ч.6 ст.33 Закону України «Про оренду землі» та ст. 126-1 Земельного кодексу України (у договорі має бути передбачена умова автоматичного його поновлення) після закінчення строку, на який його укладено, цей договір поновлюється на такий самий строк і на тих самих умовах без вчинення сторонами договору письмового правочину, але за умови відсутності заяви однієї із сторін про виключення з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомостей про поновлення договору. Вчинення інших дій сторонами договору для його поновлення не вимагається.

Слід зазначити, що умови поновлення договору визначені ч.6 ст.33 Закону України «Про оренду землі» можуть застосовуватися лише до земельної ділянки, на якій розміщено об’єкт нерухомого майна орендаря.

Правила визначені ст.126-1 Земельного кодексу України щодо поновлення договорів, поширюються на договори укладені або змінені після набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству». 

 

РАДИМО: Заяви щодо поновлення договорів оренди земельних ділянок  подавати до Центру адміністративних послуг «ВІЗА». Попередньо зареєструватися в електронну чергу для подачі заяв можливо за телефоном: 0800 500 459 (безкоштовно), або на вебпорталі Центру «ВІЗА»: viza.kr.gov.ua.

Коментує  управління культури виконкому

Криворізької міської ради

 

  • Щодо роботи бібліотек міста

З метою недопущення поширення захворювань на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, бібліотеки міста проводять роботу відповідно до вимог протиепідемічних заходів «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки.

Крім того, для зручності ведеться велика робота у онлайн режимі. У соціальних мережах працівники бібліотек знайомлять дітей та підлітків з новинками літератури, активно ведуть роботу бібліотечні групи та сторінки, де презентуються тематичні онлайн-заходи, віртуальні книжкові виставки, онлайн-огляди літератури, а також відбувається спілкування з читачами.

Долучитися до спілкування з бібліотеками для дітей можна у мережі Фейсбук  за  посиланням:  https://www.facebook.com/groups/librarykr/, Instagram: https://www.instagram.com/babylibrary_kr/,https://www.instagram.com/biblioteka_19/YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCvoECfA4huO3xm2MZonKp-g/featured.               

На сайті закладу kzkbiblios.wixsite.com/childslibrary є доступ до електронного каталогу бібліотечного фонду. Через послугу «Пошук» можливо дізнатись про наявність документу (книги)  в фонді  бібліотек – філіалів КЗК «Міська дитяча бібліотека».

Долучитися до спілкування з бібліотеками для дорослих можна у мережі Фейсбук за посиланням: https://www.facebook.com/groups/1866169180321901.

Також на сайті КЗК «Міська бібліотека для дорослих» https://bibliokruiz.nethouse.ua/ для всіх бажаючих доступна онлайн-послуга «Віртуальна довідка», де в режимі віддаленого доступу можливо отримати відповідь на інформаційний запит, консультацію з питань наявної літератури у фонді бібліотеки чи замовити посилання на сайти Електронних бібліотек, де можливо завантажити необхідну для читання книгу.