Головна Всі новини за 2020 рік жовтень місяць

ГАРЯЧІ ПИТАННЯ` КРИВОРІЖЦІВ НА `КОНТАКТ-ЦЕНТР 1520`

ГАРЯЧІ ПИТАННЯ` КРИВОРІЖЦІВ НА `КОНТАКТ-ЦЕНТР 1520`

Дата публікації:29 жовтня 2020 р.

Коментує  департамент у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому Криворізької міської ради

  •  Щодо пільгового довгострокового кредиту на придбання житла молодим сім’ям та молодим громадянам міста Кривого Рогу

 Місто Кривий Ріг одне із небагатьох міст України, яке з 2002 року підтримує програму щодо надання пільгового довгострокового кредиту молодим сім’ям на будівництво (реконструкцію) та придбання житла за рахунок коштів міського бюджету, з метою розв’язання житлових і соціальних проблем молодих сімей.

Облік молодих сімей та одиноких молодих громадян, які виявили бажання отримати кредит, оформлення необхідних документів для отримання кредиту належить до функції Дніпропетровського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву».

Документи, необхідні для взяття на облік Дніпропетровського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», як кандидата у позичальники:

заява;

документ, який посвідчує особу (копії паспортів чоловіка та дружини);

довідка про склад сім’ї;

довідка про час перебування на квартирному обліку для громадян, які проживають у містах та селищах міського типу (квартирний облік у виконкомі районної ради);

довідка з місця роботи (де, ким працюють, заробітна плата за 6 місяців);

копія свідоцтва про шлюб;

копія свідоцтва про народження дитини (дітей);

ідентифікаційний код (копії чоловіка, дружини).

Додаткові пільги при кредитуванні надаються громадянам, які мають:

одну дитину – безвідсотковий кредит;

-  двох дітей – погашається 25 відсотків;

-  трьох дітей – погашається   50 відсотків державою від суми наданого кредиту.

Надання пільг або припинення дії пільг оформляється на підставі відповідних документів з дня їх надання  до консультаційного центру фонду.

Адреса Дніпропетровського регіонального управління Державної спеціалізованої установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву»: м. Дніпро, вул. Філосовська, 39а, т. (073)420-29-10.

З питань роз’яснення щодо отримання кредиту на житло  звертатися до Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому Криворізької міської ради (директор департаменту - Лавренко Світлана Іванівна), за телефоном: (0564) 93-09-51.

Коментує  управління  розвитку підприємництва  

виконкому Криворізької міської ради

 

  • Дотримання карантинних вимог в об’єктах бізнесу

 

      До Контакт-центру надійшли повідомлення про недотримання в  об’єктах торгівлі  карантинних вимог в умовах «помаранчевого» рівня безпеки.

      За результатами відпрацювання цих заявок  проведено моніторинг діяльності з означеного питання в об’єктах бізнесу, розташованих на вул. Лермонтова, Галенка,  пр-тах Гагаріна та Поштовому.

       Загальні вимоги щодо проведення протиепідемічних заходів в основному в об’єктах торгівлі дотримуються, були зафіксовано окремі випадки перевищення норми перебування покупців без вдягнутих засобів індивідуального захисту (респіраторів, захисних масок) і більше однієї особи на 10 кв. метрів площі торговельної зали.

          НАГАДУЄМО СУБЄКТАМ ГОСПОДАРЮВАННЯ! Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  від 2 квітня 2020 року №255 заборонено перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійноТакож, згідно з цією постановою дозволено роботу об’єктів бізнесу у карантинний період за умови забезпечення відвідувачів засобами індивідуального захисту (респіраторами/ захисними масками). А постановою Головного державного санітарного лікаря України від 09.05.2020 №17 допуск та перебування у закладі торгівлі дозволяється лише у захисній масці так, щоб були покриті ніс та рот.

    З керівниками магазинів проведено інформаційні роз’яснення необхідності безумовного дотримання вимог означених постанов, а також постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», із змінами, унесеними 26.08.2020 за №760. 

 Крім того, керуючим наголошено про посилення контролю за проведенням  температурного скринінгу працівників перед початком робочої зміни; регулярним миття рук працівників, роботи в гумових рукавичках; обов’язковою наявністю захисних масок (респіраторів) у персоналу, вчасну їх зміну та утилізацію; облаштуванням місць для обробки рук спиртовими антисептиками; перебуванням у приміщенні не більше одного відвідувача на 10 кв. метрів торговельної площі; регулярною дезінфекцією приміщень торгових залів, відкритих поверхонь та торговельного обладнання.

      ІНФОРМУЄМО!  Відповідно до повноважень представниками виконкому міської ради, виконкомів районних у місті рад спільно з Криворізьким міським управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області, Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Дніпропетровській області, полком патрульної поліції в місті Кривий Ріг управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Департаменту патрульної поліції проводиться моніторинг дотримання в об’єктах бізнесу карантинних вимог, перевірки протиепідемічного стану в умовах обмеженої господарської діяльності.

        З квітня 2020 року щоденно проводиться моніторинг роботи більше 100 об’єктів бізнесу. Загалом за порушення керівниками об’єктів бізнесу, громадянами карантинних вимог, у тому числі щодо роботи продавців об’єктів бізнесу без засобів індивідуального захисту та перебування  без масок в громадських місцях, складено щонайменше 700 адміністративних протоколів. До відповідальності за рішенням суду про накладення штрафних санкцій притягнуто понад 100 суб’єктів господарювання та підлеглих їм працівників.

  Коментує  управління  екології

виконкому Криворізької міської ради

 

  • Щодо участі громадськості в прийняті управлінських рішень з питань екології

 

Заявки криворіжців на «КОНТАКТ – ЦЕНТР 1520», звернення, що надходять до розгляду та реагування, у т.ч. через «Урядовий контактний центр 1545», «Гарячу лінію голови облдержадміністрації» свідчать не тільки про занепокоєння громадськості негативним впливом діяльності  підприємств на стан навколишнього середовища та необхідність вжиття заходів відповідно до вимог чинного законодавства, а й про готовність активно, результативно та відповідально брати участь у вирішень екологічних питань.

Право громадян на участь у  вирішенні екологічних питань передбачено міжнародно-правовими актами й національним законодавством України. Усі громадяни мають можливість висловлювати свою позицію щодо вирішення екологічних питань у сфері екології,  врахування своїх інтересів на безпечне для життя і здоров’я довкілля при:

-     видачі дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами викидів;

-     розробці нормативно-правових та законодавчих актів, що регламентують діяльність у сфері екології;

-     оцінці впливу на довкілля планованої діяльності суб’єктів господарювання.

Крім того, відповідно до ст. 6 Закону Країни «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства можливо здійснити тільки на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав.

На теперішній час одним із прикладів результативної реалізації громадськості своїх прав на участь у вирішення екологічних питань є процедура оцінки впливу на довкілля, яка регламентується Законом України «Про оцінку впливу на довкілля» (надалі – Закон).

Ураховуючи що, громадськість має бути поінформована щодо процедур участі в процесі прийняття рішень з питань, що стосуються навколишнього середовища, мати вільний доступ до цих механізмів і знати, як ними користуватися, та на виконання ст. 4 Закону виконкомом Криворізької міської ради забезпечено доступ громадськості до інформації про плановану діяльність на території міста, а саме на офіційному вебсайті Криворізької міської ради та її виконавчого комітету в мережі Інтернет створено сторінку «Дошка оголошень», на якій розміщується:

-     повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля;

-     оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля;

-     інформації про висновок з оцінки впливу на довкілля;

-     рішення про впровадження планованої діяльності;

-     після проєктний моніторинг провадження планованої діяльності.

Аналогічна інформація висвітлюється управлінням екології виконкому Криворізької міської ради на своїй офіційній сторінці у мережі Facebook (https://www.facebook.com/ECOLOGIY.KR/ ).

Крім того, «Дошка оголошень» – це  можливість для суб’єктів господарювання практично та системно підтверджувати своє позиціонування, як відповідальних підприємств, що діють у рамках чинного природоохоронного законодавства.

За поточний період 2020 року «Дошкою оголошень» скористалися   ПРАТ «Інгулецький ГЗК», ПАТ «Кривбасзалізрудком», ПРАТ «Центральний ГЗК», ПРАТ «Кривий Ріг Цемент», ПРАТ «СУХА БАЛКА», ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»,  АТ «Південний ГЗК», ТОВ «СПЕЦЕНЕРГО-МАКС», ТОВ з іноземними інвестиціями «АСТ-КОМБІ», розміщено 39 інформацій  про плановану діяльність.

Відкритість, прозорість і вільний доступ громадян до інформації про плановану діяльність консолідують зусилля щодо покращення стану навколишнього природного середовища нашого міста.