Головна Всі новини за 2020 рік жовтень місяць

`ГАРЯЧІ ПИТАННЯ` КРИВОРІЖЦІВ НА `КОНТАКТ-ЦЕНТР 1520`

`ГАРЯЧІ ПИТАННЯ` КРИВОРІЖЦІВ НА `КОНТАКТ-ЦЕНТР 1520`

Дата публікації:28 жовтня 2020 р.

Коментує департамент освіти і науки

виконкому Криворізької міської ради

 

  • Щодо організації освітнього процесу у закладах вищої, фахової передвищої, професійної освіти (професійно-технічної) освіти професій в умовах адаптивного карантину

Освітній процес в закладах вищої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної) освіти організовано керуючись листом Міністерства освіти і науки України від 12.10.2020 № 1/9-576, рішень позачергових засідань Дніпропетровської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій протоколи №51 від 11.10.2020, № 52 від 14.10.2020 та наказу департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 16.10.2020 № 466/0/212-20 «Про особливості освітнього процесу в закладах освіти області». З метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 вище зазначеним наказом в закладах освіти з 19.10.2020 по 15.11.2020 введено дистанційну та змішану форми навчання для відпрацювання практичних професійних навичок.

 

Коментує  департамент регулювання містобудівної діяльності

та земельних відносин виконкому Криворізької міської ради

 

  • Щодо права викупу земельних ділянок під нерухомим майном

 

НАГАДУЄМО всім землекористувачам про право викупити земельні ділянки, на яких розташовано їх нерухомість. Адже мати землю у власності (а не в користуванні) набагато надійніше. Власник землі сплачує земельний податок, розмір якого здебільшого є нижчим від орендної плати за землю. Крім того, за наявності на земельній ділянці власної нерухомості купити її можна без аукціону. Ці аргументи спонукають суб’єктів господарювання, яких з кожним роком стає все більше, до прийняття рішення про викуп земельної ділянки, що орендується, під наявним у їх власності нерухомим майном (офісом, магазином, складом тощо). 

Суб’єкти господарювання, які ще тільки розмірковують над викупом землі, напевно запитують себе, наскільки такий викуп, у принципі, сьогодні можливий. 

На підставі Земельного кодексу України продаж земельних ділянок державної та комунальної власності міста фізичним та юридичним особам здійснюється шляхом викупу таких ділянок у разі, якщо на них розташовані об’єкти нерухомого майна, що є власністю покупців цих ділянок.

        

Шановні землекористувачі! Особи, зацікавлені у придбанні у власність земельних ділянок під своїми приватними будівлями та спорудами, подають до міської ради заяву, у якій зазначають місце розташування земельної ділянки, її цільове призначення, площу, а також згоду на укладання договору про сплату авансового внеску в рахунок оплати ціни земельної ділянки (сума авансового внеску зараховується до ціни продажу земельної ділянки).

Міська рада розглядає заяву і приймає рішення про надання згоди на продаж та проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки чи про відмову в продажу із зазначенням обґрунтованих причин. Ціна земельної ділянки визначається за експертною грошовою оцінкою, що проводиться організаціями, які мають відповідну ліцензію на виконання цього виду робіт, на замовлення міської ради. З метою запровадження в місті єдиного порядку конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності Криворізькою міською радою рішенням від 27.05.2009 №3265 затверджено Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності для оцінки земельних ділянок несільськогосподарського призначення, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна.

Рішення міської ради про продаж земельної ділянки є підставою для укладання договору купівлі-продажу земельної ділянки.

Пам'ятайте, що надання виконкомом Криворізької міської ради адміністративних та інших публічних послуг, передбачених чинним законодавством України, здійснюється через Центр адміністративних послуг «Віза» (надалі – Центр).

Для надання послуги «Видача рішення міської ради про надання згоди на продаж земельної ділянки комунальної власності та проведення її експертної грошової оцінки під об’єктом нерухомого майна» подаються на розгляд до міської ради такі документи:

-  заява визначеного зразка;

- витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки;

- копія документа, що посвідчує право власності на об’єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці, у разі якщо таке право виникло та було зареєстровано до 01.01.2003, або згода його власника, засвідчена в установленому порядку (у разі здійснення реконструкції або реставрації);

- копія документа, що посвідчує право користування земельною ділянкою, у разі якщо таке право виникло та було зареєстровано до 01.01.2013.

Заява та пакет документів подаються до Центру особисто або через законного представника чи надсилаються поштою (рекомендованим листом з описом вкладення).

 

Коментує  відділ з питань енергоменеджменту та впровадження

енергозберігаючих технологій виконкому Криворізької міської ради

 

  • Щодо продовження дії Програми відшкодування частини кредитів, що надаються об’єднанням співвласників багато-квартирних будинків та житлово-будівельним кооперативам на впровадження енергоефективних заходів у житловій сфері   на 2016 – 2020 роки

 

Починаючи з 2016 року популярність даної програми серед населення тільки зростала. За період її дії було відшкодовано 185 кредитів ОСББ на загальну    суму 5,7 млн. грн. Програма дозволила впровадити у багатьох будинках такі енергозберігаючі заходи як: заміна дверей та вікон на енергоефективні, ремонт системи опалення та системи освітлення, встановлення індивідуальних теплових пунктів тощо.

30 вересня під час засідання Уряду було прийнято рішення продовжити популярну серед населення державну програму "теплих кредитів" на 2021 рік.

У Кривому Розі також планується подовжити Програму, з метою задоволення потреб мешканців та впровадження енергозберігаючих заходів.

Відділом підготовлено відповідний проєкт рішення, який планується винести на розгляд депутатів міської ради у жовтні.

Продовження Програми надасть змогу отримати відшкодування за кредитом більшій кількості ОСББ та ЖБК, покращити енергоефективність своїх будинків та зменшити вартість комунальних послуг.