Головна Всі новини за 2020 рік жовтень місяць

`ГАРЯЧІ ПИТАННЯ` КРИВОРІЖЦІВ НА `КОНТАКТ-ЦЕНТР 1520`

`ГАРЯЧІ ПИТАННЯ` КРИВОРІЖЦІВ НА `КОНТАКТ-ЦЕНТР 1520`

Дата публікації:6 жовтня 2020 р.

ВИБОРИ У КРИВОМУ РОЗІ –АКТУАЛЬНО!

 (роз’яснює управління організаційно-протокольної роботи виконкому міської ради)

 Коли відбудеться голосування?

         Голосування на місцевих виборах відбудеться 25 жовтня 2020 року з 08.00 до 20.00.

Голосування організовується дільничними виборчими комісіями, які мають бути утворені не пізніше 09 жовтня 2020 року і будуть працювати на виборчих дільницях. Кожен виборець може подати електронну заяву щодо включення та перевірки (уточнення) своїх персональних даних у Державному реєстрі виборців за посиланням https://www.drv.gov.ua/ або особисто звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців виконкому районної у місті ради за місцем проживання. Починаючи з 13 жовтня 2020 року на виборчі дільниці будуть передані попередні списки виборців, можна перевірити своє включення та дані про себе та інших членів сім’ї за своєю виборчою адресою.

 Система виборів депутатів місцевих рад, міського голови

         Вибори депутатів місцевих рад проводяться за пропорційною системою з відкритими партійними списками – ви можете позначити в бюлетені не лише партію, за яку віддаєте голос, а й номер конкретного кандидата від цієї партії.

Уперше виборці міста обиратимуть депутатів Криворізької районної ради, адже за новим адміністративно-територіальним устроєм територія Криворізької міської громади увійшла до складу Криворізького району Дніпропетровської області.

Вибори міського голови проводяться за мажоритарною системою абсолютної більшості - якщо кандидат на посаду міського голови набирає більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні 25 жовтня 2020 року, він вважається обраним.

Скільки бюлетенів отримаєте?

У день голосування кожен виборець, який  прийде на свою виборчу дільницю за визначеною виборчою адресою, отримає  5 бюлетенів для голосування: з виборів депутатів Дніпропетровської обласної ради (блакитний колір), з виборів депутатів Криворізької районної ради (світло-зелений колір), з виборів депутатів Криворізької міської ради ( світло-жовтий колір), з виборів депутатів районної у місті ради залежно від району міста, у якому проживаєте (світло-сірий колір), з виборів Криворізького міського голови (світло-рожевий колір).

Як вибрати кандидата?

Партії визначилися зі списками кандидатів. Усі кандидати в партійних списках, крім першого кандидата, закріплені за територіальними виборчими округами, на які поділяється територія області, району, міста, району в місті. У кожному територіальному окрузі може бути від 5 до 12 кандидатів, їх список зазначається в бюлетені для голосування.

У виборчому бюлетені з виборів депутатів місцевих рад в одному рядку почергово зліва направо зазначаються:

- номер організації партії,

- повна назва організації партії, прізвище, ім’я, по батькові першого кандидата,

- два квадрати: порожній квадрат (у ньому проставляється позначка за партію), квадрат із трафаретом (у ньому позначається номер конкретного кандидата, якого виборець вибирає з територіального списку кандидатів),

- список кандидатів з прізвищами, ініціалами, їх порядковими номерами у трафаретному форматі в територіальному списку (дві колонки).

Якщо виборець поставить позначку лише в порожньому квадраті напроти назви організації партії, яку він обирає, і не поставить у квадраті поруч номер конкретного кандидата, буде вважатися, що він підтримав увесь територіальний виборчий список цієї організації партії.

У бюлетені з виборів міського голови зазначаються:

         - порядковий номер кандидата,

- прізвище ім’я, по батькові кандидата з відомості про суб’єкта висування (або самовисування), рік народження, посаду, місце проживання кандидата,

- порожній квадрат праворуч від прізвища, ім’я, по батькові кандидата.

Виборець ставить позначку в порожньому квадраті праворуч від прізвища, ім’я, по батькові кандидата, якого він вибирає.

Центральна виборча комісія постановою від 02.10.2020 №329 затвердила форму і текст плаката, що роз’яснює порядок голосування (додається). При виготовленні плакатів у нижньому правому куті розміщується матричний двовимірний QR-код для переходу за посиланням з мобільних пристроїв на доступні формати плакатів для осіб з порушенням здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком), що забезпечують переклад інформації, відображеної на плакаті, на українську жестову мову, відтворення інформації в аудіоформаті та спеціальному текстовому цифровому форматі, доступному для осіб з порушеннями зору. Дільничні виборчі комісії розміщують плакат у приміщенні для голосування або безпосередньо перед ним та забезпечують їх доступність для ознайомлення.

Не можете прийти на виборчу дільницю за станом здоров’я?

Виборці, які тимчасово за станом здоров’я не можуть прийти на виборчу дільницю, мають право зробити це за межами приміщення для голосування (вдома). Для цього необхідно до 2000  23 жовтня 2020 року надати до дільничної виборчої комісії особисто підписану заяву й медичну довідку про стан здоров’я. Таку заяву можна передати до комісії через рідних, близьких і знайомих, через соціальних працівників.

Звертаємо увагу на те, що в списку виборців напроти прізвищ виборців, які постійно не здатні пересуватися самостійно, робиться спеціальна відмітка. Такі виборці мають можливість проголосувати за місцем свого перебування без додаткових заяв.

Три члени дільничної комісії приїдуть до Вас з бюлетенями та виборчою скринькою, щоб Ви могли проголосувати.

Виборці, які на день голосування 25 жовтня перебуватимуть у стаціонарних закладах охорони здоров’я й поступили до лікарні не пізніше 22 жовтня, зможуть проголосувати на спеціальних виборчих дільницях, які утворені в цих закладах.

 Голосування відбувається в умовах карантину.

Що необхідно знати?

На вході до приміщення для голосування:

- визначеним членом дільничної виборчої комісії здійснюється опитування щодо наявності симптомів респіраторних захворювань і температурний скринінг;

- обладнуються місця із спиртовмісними антисептичними засобами для рук;

- розміщуються інформаційні матеріали щодо протиепідемічних заходів, що впроваджуються.

Біля входу та у приміщенні для голосування наноситься розмітка, що вказує на необхідність дотримання фізичної дистанції не менше 1 метра та оптимальний маршрут руху для здійснення голосування. На виході обладнуються контейнери для використаних засобів індивідуального захисту.           Центральною виборчою комісією направлено листа територіальним виборчим комісіям для визначення ними власних орієнтовних потреб і потреб дільничних виборчих комісій стосовно засобів індивідуального захисту, антисептичних засобів для рук, приладів температурного скринінгу та інших матеріалів для проведення виборів в умовах карантину. Придбання здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів.

 

З метою захисту здоров’я та попередження інфекційних захворювань виборцям під час проведення голосування необхідно дотримуватися протиепідемічних заходів, зокрема:

 - обробити руки антисептичним засобом перед входом до приміщення для голосування та після виходу з нього;

- перебувати у респіраторі або захисній масці, у тому числі виготовленій самостійно, таким чином, щоб були прикриті рот та ніс. Члени виборчої комісії можуть звернутися до виборців з проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи;

- мінімізувати час перебування у приміщенні для голосування;

- дотримуватися вимог фізичного дистанціювання;

- за можливості для здійснення голосування використовувати особисту ручку (якщо не буде особистої, ручка є в наявності в кабінці для таємного голосування);

- дотримуватися етикету кашлю (кашляйте і чхайте в одноразову серветку, яку потім одразу треба викинути або, якщо її немає – у згин ліктя);

- утриматися від відвідування приміщень для голосування разом з дітьми;

- після виходу з приміщення для голосування залишити одноразові рукавички, інші одноразові засоби індивідуального захисту в контейнерах  для централізованого збору для подальшої утилізації використаних засобів індивідуального захисту.

 

Бережіть своє здоров’я!

Прийдіть на виборчі дільниці й скористайтеся своїм правом голосу!