Головна Всі новини за 2020 рік жовтень місяць

«ГАРЯЧІ ПИТАНННЯ» криворіжців на Контакт-центр 1520»

«ГАРЯЧІ ПИТАНННЯ» криворіжців на Контакт-центр 1520»

Дата публікації:1 жовтня 2020 р.

(коментує департамент регулюванні містобудівної діяльності та земельних відносин Криворізької міської ради)

 «Гарячими питаннями» трьох тижнів роботи «Контакт-центру» у сфері земельних відносин стали питання оформлення спільного права користування  земельною ділянкою.

РОЗ'ЯСНЯЄМО: Надання в оренду земельної ділянки під окремим приміщенням в будівлі не передбачено чинним законодавством України, оскільки неможливо створити об’єкт земельних відносин – земельну ділянку, не порушуючи єдиний комплекс нерухомого майна, виділити приміщення будинку як окрему будівлю та надати йому окрему адресу, необхідну для визначення місця розташування окремої частки земельної ділянки як складової поняття «земельна ділянка». Тому, відповідно до ст.120 Земельного кодексу України, якщо нерухомий об’єкт перебуває у спільній частковій власності, земельна ділянка надається в оренду всім співвласникам на підставі спільного договору оренди.

 

Шановні землекористувачі!  У разі, коли земельна ділянка комунальної власності міста вже сформована та беручи до уваги, що одним з співвласників об’єкта нерухомого майна в торговельному комплексі вже зареєстровано право оренди на частку землекористування відповідно до права власності на частку нерухомого майна, тому для вирішення  питання  рекомендуємо одночасно всім співвласниками приміщень, на які не оформлено право орендного користування, звернутися до міської ради з клопотаннями щодо надання в оренду земельної ділянки (відповідно до своєї ідеальної частки власності). 

 

РАДИМО: Заяви щодо надання земельної ділянки в орендне користування  подавати до Центру адміністративних послуг «ВІЗА». Зареєструватися для подачі заяв можливо за телефоном гарячої лінії: 0800 500 459 (безкоштовно).