Головна Всі новини за 2020 рік вересень місяць

«ГАРЯЧІ ПИТАННЯ» криворіжців на «КОНТАКТ-ЦЕНТР 1520»

«ГАРЯЧІ ПИТАННЯ» криворіжців на «КОНТАКТ-ЦЕНТР 1520»

Дата публікації:30 вересня 2020 р.

Коментує: департамент освіти і науки виконкому Криворізької міської ради

Яка вартість проїзду в міському комунальному транспорті для студентів закладів вищої освіти?

Постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.1999 №541 «Про затвердження Порядку надання пільгового проїзду учням закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студентам (курсантам невійськових) закладів фахової передвищої та вищої освіти у міському і приміському пасажирському транспорті, міжміському автомобільному пасажирському та залізничному транспорті територією України» (зі змінами) передбачено для студентів (учнів) пільговий проїзд у міському й приміському пасажирському транспорті та міжміському автомобільному і залізничному транспорті територією України в розмірі половини вартості квитка. Жодних інших документів, що регламентують безкоштовний проїзд учнів закладів професійно-технічної освіти немає, тому в м. Кривий Ріг вартість проїзду для них складає 1,25 грн. у комунальному електротранспорті (тролейбус, трамвай та  швидкісний трамвай) та 2,00 грн. у комунальних автобусах.

У березні 2020 року за ініціативи Криворізького міського голови Юрія Вілкула, студентам (учням) закладів вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти введено безкоштовний проїзд на підставі «Картки криворіжця».

Дійсно, до остаточного впровадження «Картки криворіжця» на території міста, студенти (учні) в комунальному транспорті тимчасово їздили безкоштовно на підставі студентського або учнівського квитка.

Департаментом освіти і науки виконкому міської ради на початку липня 2020 року проведено відповідну роз’яснювальну роботу з закладами освіти, що з 01.09.2020 право на безкоштовний проїзд у комунальному транспорті буде підтверджуватись лише наявністю «Картки криворіжця».

Виготовлення «Картки криворіжця» студентам (учням закладів ПТО) є платним і студент замовляє її виготовлення самостійно.

Особи, які здобувають професійну (професійно-технічну), фахову передвищу та вищу освіту в закладах освіти міста за денною формою навчання можуть самостійно замовити «Картку Криворіжця» звернувшись до:
-          Комунального підприємства «Центр електронних платежів» у приміщенні Центру надання адміністративних послуг «Віза», площа Молодіжна,1;

-          або на Порталі криворіжця (https://kpcep.dp.ua/ ).

Виготовлення «Картки криворіжця» є добровільною справою.

Відсутність «Картки криворіжця» у студента (учня) позбавляє його права на безкоштовний проїзд, але не позбавляє його права на 50% вартості проїзду, на підставі студентського (учнівського) квитка.