Головна Всі новини за 2020 рік вересень місяць

ДАЙДЖЕСТ ДІДЖИТАЛ-МЕСЕДЖІВ

ДАЙДЖЕСТ ДІДЖИТАЛ-МЕСЕДЖІВ

Дата публікації:18 вересня 2020 р.

Цей тиждень в українському діджитал-вимірі виявився досить насиченим і сьогодні ВАША DIGITAL «ВІЗА» підготувала для Вас дайджест найцікавішого.

Головною подією цього тижня стало прийняття Кабінетом Міністрів України декількох важливих для діджиталізації країни Постанов. Серед них внесення відповідних змін до Постанови від 15 квітня 2020 р. №278 “Про реалізацію експериментального проєкту щодо застосування відображення в електронному вигляді інформації, що міститься в паспорті громадянина України у формі картки, та відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України для виїзду за кордон”, якими затверджено механізм використання цифрової версії податкового номеру та електронних копій документів у «Дії». Відтепер е-РНОКПП офіційно є цифровим аналогом паперового податкового номера. У мобільному застосунку «Дія» він відображається двома способами: у складі е-паспорта (ID-картка чи біометричний закордонний паспорт) або як окремий документ – е-РНОКПП (якщо у користувача немає е-паспорта). Поки що ця функція доступна тільки бета-тестувальникам, але вже невдовзі з’явиться у «Дії» для широкого загалу. Постановою також врегульовано можливість формування електронної копії документів у мобільному застосунку «Дія». Тобто завдяки змінам до Постанови торгові мережі, поштові відділення, банки та сервіси зможуть офіційно приймати цифрові документи з державного застосунку «Дія».

Також Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 827 від 16.09.2020 «Про внесення змін до Положення про інтегровану систему електронної ідентифікації та Положення про Міністерство цифрової трансформації України», яка оптимізує функціонування інтегрованої системи електронної ідентифікації (ІСЕІ), а саме: надають можливість впровадження автоматизованого обміну даними з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, Єдиним державним демографічним реєстром, єдиною інформаційною системою Міністерства внутрішніх справ та Державного реєстру фізичних осіб — платників податків. Це дозволить:

-   розширити спектр онлайн-послуг;

-  позбавити громадян та суб'єктів господарювання необхідності документально підтверджувати інформацію про себе;

-  банкам, небанківським фінансовим установам, страховим компаніям, нотаріусам тощо отримати надійний інструмент для перевірки (у визначених законодавством випадках) даних про клієнтів, які особисто звертаються за отриманням їх послуг;

-  громадянам отримувати послуги зручно та швидко.

Ще однією важливою новиною цього тижня стало схвалення Постанови, якою запроваджується цифрова довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Раніше вона була паперовою і була необхідна громадянам України, які внаслідок війни на Сході або окупації Криму виїхали зі свого місця постійного проживання для отримання державних послуг. Відтепер ця довідка буде доступною і в цифровому вигляді та  відображатиме прізвище, ім’я та по батькові її власника, стать, інформацію про документи, які підтверджують особу, та зареєстроване і фактичне місця проживання. Цього тижня у застосунку «Дія» розпочалося бета-тестування довідки для ВПО та вже зовсім скоро вона буде доступна для всіх громадян України, яким потрібна та навіть буде доступна послуга із замовлення такої довідки онлайн на порталі «Дія».

На початку жовтня планується проведення великої презентації «Дія 2.0», на якій представлять багато нових електронних послуг, пріоритетних для громадян та бізнесу. А цього тижня

 

 

відбулась онлайн-презентація звіту «Антикорупційний та економічний потенціал е-послуг», в якому вперше в Україні було комплексно оцінено економічний та антикорупційний ефект від впровадження електронних державних послуг в Україні на прикладі семи найпопулярніших сфер. Мета дослідження – показати, скільки часу та коштів уже заощадили та, у перспективі, могли б іще заощадити користувачі завдяки можливості отримати послугу без відвідування державних органів та без залучення посередників/чиновників, а також – як онлайн-формат послуг може вплинути на рівень корупції. Аналіз засвідчив, що потенційний економічний ефект у семи сферах, що аналізували, становить майже 495 млн грн на рік, що означає зниження витрат майже на дві третини порівняно з офлайн-форматом. Зафіксовано і значний антикорупційний ефект. Потенційна економія на хабарах у сферах, що аналізували, становить 841 млн грн на рік. Крім того, результати опитування засвідчили, що переважна більшість опитаних вважають: із впровадженням електронних послуг корупції поменшало. Тож, перехід до отримання послуг онлайн є абсолютно обґрунтованим.

Для того, щоб легко отримувати доступні е-послуги, українці мають мати навички комп’ютерної грамотності. Для їх розвитку на онлайн платформі Дія.Цифрова освіта постійно виходять нові освітні серіали. Цей тиждень також не став винятком - вчора було презентовано серіал про побудову довірчих відносин між владою та громадянином – «Публічні консультації онлайн». Цей серіал, що складається з 4-ох серій, для всіх, хто хоче організовувати та брати участь у публічних консультаціях та є зручним інструментом, покликаним роз’яснити представникам влади та соціально активним українцям, як спільно впроваджувати зміни в країні.

Для діючих та майбутніх підприємців теж є дещо цікаве - національний пр

 

оєкт із розвитку підприємництва Дія.Бізнес спільно зі Школою Ecoma запускають серію ефірів для підприємців «Інтернет-прорив: як зробити свою справу прибутковою». Проєктом передбачено проведення 11 безкоштовних 60-хвилинних онлайн-навчаннь — від того, як почати продавати онлайн і очікувань інтернет-покупців від підприємців у нинішніх реаліях, до того, як бізнесу почати продавати на тендерах державі та комерційним компаніям. Ефіри транслюватимуть на Facebook-сторінці Дія.Бізнес, а для участі необхідно зареєструватися за посиланням https://bit.ly/2ZPv777. Тож, якщо маєте плани розпочати бізнес або зробити вже існуючий більш ефективним, долучайтесь до онлайн-навчання.

 

 

Користуйтеся сучасними сервісами нового покоління

та чекайте на наступні дайджести від ВАШОЇ DIGITAL «ВІЗИ»

 

Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),
e-mail: 
viza@kr.gov.ua,

http://viza.kr.gov.ua/