Головна Всі новини за 2020 рік серпень місяць

«єМалятко»: найпоширеніші питання і відповіді

«єМалятко»: найпоширеніші питання і відповіді

Дата публікації:11 серпня 2020 р.

Комплексна послуга «єМалятко» - це послуга для батьків новонароджених, завдяки якій за однією заявою можна отримати одночасно близько 10 державних послуг від різних органів влади (на сьогодні у м.Кривому Розі доступні 8). Це значно економить час та нерви новоспеченим батькам і дозволяє більше часу приділити своєму малюку, а не чергам та папірцям. На даний час скористатися всіма перевагами комплексної послуги в нашому місті можна у будь-якому пологовому будинку Кривого Рогу (КНП «Криворізький перинатальний центр зі стаціонаром» КМР; КНП «Криворізький міський клінічний пологовий будинок №1» КМР; КНП «Криворізька міська лікарня №7» КМР), Центрі адміністративних послуг «Віза» та його територіальних підрозділах та в Криворізьких відділах ДРАЦС. До речі, з початку запровадження проєкту, послугою «єМалятко» скористалися 1324 сімей, а 34 з них оформили перші документи свого малюка звернувшись саме до Центру «Віза». І оскільки дана послуга все більше користується попитом серед молодих батьків, ВАШ ЦЕНТР «ВІЗА» надає роз’яснення з найбільш поширених питань, стосовно оформлення «єМалятко».

 

 • Які категорії заявників бувають?

Ви можете звернутися для отримання комплексної послуги «єМалятко», якщо:

-          батьки перебувають у шлюбі і мають спільне прізвище;

-          батьки перебувають у шлюбі, але мають різні прізвища;

-          один з батьків являється іноземцем (під питанням);

-          батьки не перебувають у шлюбі (крім ЦНАП) - одинокі мами.

 

 • Чому ЦНАП не приймає батьків, які не перебувають у шлюбі?

На даний час існує обмеження стосовно прийому таких звернень саме в ЦНАП. Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається за їх зверненням згідно ст. 126 Сімейного кодексу України. Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 29.08.2018 № 2825/5, ЦНАП не має повноважень приймати заяви про народження дитини згідно ст.126 Сімейного кодексу України (будуть зміни).

 

 • Куди звертатись заявникам, які не перебувають у шлюбі?

Батьки, які не перебувають у шлюбі, можуть отримати послугу відразу в пологовому будинку до виписки, або звернутись для отримання до відділу ДРАЦС.

 

 • Які документи необхідні?

При зверненні для оформлення послуги «єМалятко» Вам необхідно пред’явити адміністратору оригінали паспортів обох батьків та медичне свідоцтво про народження, яке видадуть в лікарні. Також необхідно повідомити адміністратору наступну інформацію:

 

-          ідентифікаційний код обох (оригінали можна не брати з собою, якщо знаєте на пам'ять або є фото в телефоні, наприклад);

-          дані з свідоцтва про шлюб (місце реєстрації, дата реєстрації та орган, який здійснив реєстрацію), оригінал не обов'язково брати з собою, якщо знаєте дані, або є фото.

Якщо вирішите оформлювати допомогу при народженні просто вказуєте номер рахунку в міжнародному форматі IBAN (номер рахунку отримайте у вашому банку. Наприклад в приват24 це можна подивитись в розділі «реквізити рахунку»). Також, майте на увазі, що допомогу краще оформлювати на того з батьків хто буде в декреті. Якщо забажаєте присвоїти малюку унікальний номер запису в демографічному реєстрі, то необхідно щоб хтось з батьків вказав власний УНЗР. Його можна знайти на ID-картці та/або у біометричному паспорті з правої сторони. Він складається з послідовності восьми та п’яти цифр у форматі 11111111-22222.

 

 • Які послуги є обов'язковими?

Базовою, тобто основною послугою комплексу «єМалятко» є саме реєстрація народження, яка включає в себе: державну реєстрацію народження, визначення походження дитини. Інші послуги є додатковими і обираються за бажанням. У відриві від базової послуги технічно обрати інші неможливо.

 

 • Чи можна отримати додаткові послуги коли вже є свідоцтво?

«єМалятко» - це комплекс послуг, які надаються за життєвою подією, а саме народженням дитини. Тобто основна послуга - це саме реєстрація народження дитини під час якої батьки мають змогу отримують додаткові послуги. Тож послуги окремо від реєстрації народження надавати на даний момент не передбачається. Для отримання інших послуг Ви можете звернутися до Центру «Віза» та оформити пакетну послугу за життєвою ситуацією – «Народження дитини».

 

 • Протягом якого терміну батьки можуть скористатись послугою?

Батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану (стаття 144 Сімейного кодексу України). Несвоєчасна без поважної причини державна реєстрація батьками народження дитини в органах державної реєстрації актів цивільного стану тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (стаття 212 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Тобто через «єМалятко» приймають батьків, які не порушили термін реєстрації.

 

 • Куди звертатись батькам які порушили термін звернення?

Коли місячний термін реєстрації дитини порушено, батькам необхідно звертатись до органів ДРАЦС.

 

 • Чому доступні не всі послуги?

«єМалятко» проєкт експериментальний і працює зараз в режимі бета-тесту. Відповідно не всі функції ще реалізовані. Реалізація та доопрацювання цього експериментального проєкту триватиме протягом 2020-2022 років, про що говориться в Постанові КМУ від 11.07.2019 №691.

 

 • Які послуги уже реалізовані?

Наразі при оформленні «єМалятко» можна отримати такі послуги:

-          державна реєстрація народження та визначення походження дитини;

-          визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;

-          внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому;

-          реєстрація у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків;

-          призначення допомоги при народженні дитини;

-          призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях (доступний у разі народження 4 дитини, послуга допрацьовується);

-          послуга реєстрації місця проживання;

В розробці (очікуються до кінця року) зараз знаходяться:

-          внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я;

-          видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї.

 

 • Що робити, якщо батьки зняті з місця реєстрації?

Необхідність внесення місця реєстрації є технічною особливістю системи, тому що це є обов'язкові поля. Крім цього, це важливо, якщо заявники бажатимуть отримати послугу нарахування допомоги при народженні дитини, бо нарахування відбувається за місцем реєстрації. Тобто, електронні дані щодо нарахування допомоги передаються до УПСЗН за місцем реєстрації. Без місця реєстрації здійснити нарахування неможливо.

 

 • Що робити, якщо місце реєстрації матері наявне, а батько дитини не зареєстрований?

Необхідність внесення місця реєстрації є технічною особливістю системи і це є обов'язкові поля. Без місця реєстрації сформувати заяву «єМалятко» неможливо.

 

 • Що робити, якщо батьки мають статус внутрішньо переміщених осіб?

Місце реєстрації вноситься з довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.

 

 • Як уточнити статус виплати допомоги при народженні?

Нарахуванням виплат безпосередньо займається управління соціального захисту населення за місцем реєстрації отримувача допомоги. Дані з заяви «єМалятко» передаються їм в електронному вигляді для опрацювання та нарахування коштів. Для отримання детальної інформації рекомендуємо зателефонувати до суб’єкта надання послуги – управління праці та соціального захисту населення того району, де прописаний отримувач допомоги:

Металургійний район - 097-39-20-336;

Довгинцівський район - (0564) 94-84-88, 068-18-81-010;

Покровський район - 098-18-10-107, 098-18-10-117;

Інгулецький район - 096-04-38-568, 067-91-47-657;

Саксаганський район – (0564) 94-72-42;

Тернівський район - 097-50-33-528, 067-43-36-786;

Центрально-Міський район - 067-77-73-560, 050-48-88-945.

 Вони зобов'язані відреагувати на Ваше звернення. Якщо виникають проблеми, також можна звернутись на гарячу лінію департаменту соціальної політики виконкому Криворізької міської ради 097-02-72-624 або Міністерства соціальної політики України за номером 15-45.

 

 • Чому потрібно вказувати рахунок в форматі ІBAN і де його перевірити?

Українські банки перейшли на оновлений стандарт з 13 січня 2020 року – всі платежі проводяться тільки за новими реквізитами. ІBAN – це міжнародний номер банківського рахунку, який використовується у більш ніж 100 країнах світу. Дізнатися оновлений номер рахунку у форматі IBAN можна:

-          у додатку банку у розділах “Інформація про картку” або “Реквізити”;

-          за допомогою IBAN-калькулятора на сайті банку;

-          зателефонувавши до контакт-центру банку;

-          на сайті Національного банку України.

 

 • Який банк можна обрати для отримання допомоги?

Банк повинен бути включений до переліку уповноважених . Перелік доступний за посиланням https://cutt.ly/3dJWqNo.

 

 • Якщо батьки вказали не соціальний рахунок, послуга на оформлення виплати при народженні дитини буде відхилена?

Рекомендовано вказувати окремий рахунок для нарахування виплат, але у разі вказання не соціального рахунку уповноваженого банку нарахування виплат все рівно відбувається згідно затвердженого Порядку. Відповідно виплата буде нарахована на рахунок, вказаний в заяві.

 

 • Що робити, якщо батьки надали помилковий рахунок?

Заявник може самостійно звернутись до УПСЗН за місцем реєстрації (особисто або за телефоном) та повідомити, що бажає змінити реквізити.

 

 • Якщо у батьків немає УНЗР можна присвоїти УНЗР дитині?

Внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому та визначення належності новонародженої дитини до громадянства України під час надання комплексної послуги «єМалятко» здійснюється у разі, коли батьки новонародженої дитини на момент її народження є громадянами України та інформація про яких чи одного з них внесена до Єдиного державного демографічного реєстру без проведення ідентифікації такої дитини. Ті батьки, які хочуть отримати УНЗР для своєї дитини, повинні вказати власний УНЗР під час заповнення заяви.

 

 • Чи може подати документи один з батьків?

Один з батьків документи може подавати у разі наявності:

-          письмової згоди другого з батьків (у разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами) щодо реєстрації місця проживання новонародженої дитини разом з одним із них (у випадку подання документів у паперовій формі та звернення одного із батьків);

-          заяви матері та батька дитини про визнання батьківства (у разі подання заяви про державну реєстрацію народження одним із батьків);

-          письмової згоди одного з батьків про присвоєння дитині прізвища, якщо батьки мають різні прізвища (у разі подання заяви про державну реєстрацію народження одним із батьків).

 

 • Чи можна здійснити реєстрацію місця проживання в іншому населеному пункті?

Так, якщо в населеному пункті де планують зареєструвати новонароджену дитину технічно реалізована послуга. На даний момент така можливість в нашому місті доступна.

 

 • Які доступні способи оплати, якщо батьки вибрали послугу «Реєстрація місця проживання»?

Існує 2 способи оплати:

-          банківською карткою (необхідно відсканувати QR-код з посиланням для оплати за допомогою мобільного банкінгу);

-          списати з мобільного (послуга доступна для абонетів Київстар та Life. Необхідно вказати номер телефону, з якого будуть списані кошти. Для підтвердження списання надішлють смс-код)

 

 • У разі сплати адмінзбору за послугу «Реєстрація місця проживання» через Інтренет що має бути підтвердженням сплати збору при заповненні заяви?

Підтвредження оплати адміністративного збору надсилається автоматично через портал Дія. ID транзакції зі сплати можна перевірити на сайті Easy Pay або іншої процесінгової компанії (за підключення).

 

 • Куди звертатися заявникам якщо вони замовили УНЗР, а на свідоцтві він не з'явився?

До чат-боту «єМалятко».

 

 • Чи може паспорт у застосунку «Дія» бути використаним для оформлення послуги «єМалятко»?

Юридичну силу цифрових ID-карток та закордонних біометричних паспортів визначено Постановою від 15.04.2020 №278. Ви можете згенерувати тимчасовий QR-код в застосунку «Дія», який підтверджує дійсність документа.

 

 • Які строки отримання послуги?

Реєстрація народження та визначення походження дитини + РНОКПП + УНЗР + призначення допомоги при народженні + реєстрація місця проживання дитини = не пізніше наступного робочого дня. Виплати допомоги при народженні до 8 та 25 числа кожного місяця.

 

 • Що робити, якщо при наданні послуги порушили строки її надання?

Звернутися до чат-боту «єМалятко».

 

Тож, шановні новоспечені батьки, вітаємо Вас з народженням малюків та запрошуємо скористатися зручною та доступною послугою «єМалятко»!

   

 

Ми працюємо для Вас!

 

Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),
e-mail: 
viza@kr.gov.ua,

http://viza.kr.gov.ua/