Головна Всі новини за 2020 рік серпень місяць

Криворіжцям - у нагоді: ДАЙДЖЕСТ ДІДЖИТАЛ МЕСЕДЖІВ

Криворіжцям - у нагоді: ДАЙДЖЕСТ ДІДЖИТАЛ МЕСЕДЖІВ

Дата публікації:7 серпня 2020 р.

Сьогодні п’ятниця, а це означає, що традиційно ВАША DIGITAL «ВІЗА» презентує Вам дайджест діджитал-цікавинок цього тижня, а він видався досить спекотним у сфері діджиталізації країни.

Головною подією діджитал-виміру цього тижня стало затвердження Кабінетом Міністрів України Державної стратегії регіонального розвитку до 2027 року, однією з цілей якої визначено цифрову трансформацію. Стратегія має сприяти економічному зростанню України та розвитку інформаційного суспільства, а також забезпеченню доступу до високошвидкісного Інтернету всіх населених пунктів, розвитку сфери надання публічних послуг та цифровій трансформації регіонів. В цілому стратегія містить понад 60 завдань цифрової трансформації та серед пріоритетних:

- підвищення рівня цифрової грамотності населення;

- забезпечення безперешкодного доступу до високошвидкісного Інтернету всіх населених пунктів (насамперед сільських та малих міст) та соціальних закладів;

- запровадження можливості отримання електронних послуг через смартфон;

-  впровадження електронного документообігу;

- забезпечення електронної взаємодії між національними реєстрами, реєстрами органів місцевого самоврядування;

-  переведення пріоритетних публічних послуг в електронну форму тощо.

Наступний крок – це план реалізації цієї стратегії і конкретні проєкти, які допоможуть зробити зручнішими, сервіси для людей.

 Також, цього тижня активні кроки робились на шляху до запровадження в Україні е-резидентства. Так, Прем'єр-міністром України підписана Постанова «Про проведення експерименту із запровадження та реалізації в Україні електронного резидентства». Е-резидентство – це спеціальний статус, що відкриває нові можливості для іноземних фрилансерів та підприємців, які мають активи в Україні або хочуть віддалено вести бізнес в нашій державі. Завдяки е-резидентству вже в найближчому майбутньому Україна має стати привабливою для провадження бізнесу іноземцями – насамперед ІТ-спеціалістами. Мінцифра розроблятиме нормативно-правові акти та ініціюватиме внесення змін до законів та кодексів, щоб надати е-резидентам можливість відкривати та провадити бізнес в Україні як ФОП, а це в свою чергу дасть їм можливість отримувати український кваліфікований електронний підпис та реєстраційний номер облікової картки платника податків, відкривати онлайн рахунок в українському банку, а також мати спрощений доступ до адміністративних послуг в Україні. Як планується, перші е-резиденти з’являться в Україні вже до кінця поточного року.

Повним ходом йде підготовка до запуску Єдиної онлайн-платформи взаємодії органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства - ВзаємоДія. Зараз вона знаходиться на стадії обговорення технічних вимог, що є основою для розробки власне платформи. Мета ВзаємоДії – впровадження зручних онлайн-інструментів взаємодії громадян та влади:

-          е-звернення та е-петиції;

-          е-консультації;

-          доступ до публічних звітів топ-чиновників;

-          електронне голосування в межах обрання членів громадських рад при держорганах;

-          конкурси проєктів громадських організацій тощо.

Всім охочим пропонують долучитися до обговорення технічних вимог та надсилати свої пропозиції на електронну адресу: s.havrylenko@thedigital.gov.ua до 14 серпня.

 В свою чергу, ВАША DIGITAL «ВІЗА», в рамках дослідження вектору цифрової трансформації, на сервісі «АКТИВНИЙ ГРОМАДЯНИН» вебпорталу Центру «Віза» пропонує всім бажаючим долучитись до опитування думки мешканців міста щодо того, якими електронними сервісами криворіжці хотіли б користуватися в майбутньому і в якому форматі. Участь в опитуванні можна взяти вдома, на роботі, за місцем перебування в режимі 24/7 скориставшись:

-   посиланням: https://cutt.ly/6yFqrw2 або сервісом швидкого переходу за допомогою QR-коду;

-  сторінкою «АКТИВНИЙ ГРОМАДЯНИН» на вебпорталі Центру «Віза» в розділі «Зворотній зв’язок».

 Що ж стосується мобільного застосунку «Дія», то новиною цього тижня стало те, що Державна податкова служба України розробляє механізм перевірки дійсності фіскальних чеків через застосунок "Дія". Як повідомляє замголови ДПС Наталя Калениченко це робиться для того, щоб платник податків, який встановив застосунок "Дія", зміг знайти, перевірити, завантажити чек з тим, щоб не заходити в електронний кабінет, а саме через "Дію" отримати всю необхідну інформацію про розрахункові операції. Також, нагадуємо, що у застосунку «Дія» вбудовано рідер QR-кодів. Для перевірки цифрових документів не потрібно окремих інструментів або програм. Цей функціонал миттєво підтверджує дійсність документа.

 

 Ну і звісно ж цифрова освіта населення теж не стоїть на місці. Цього тижня анонсували старт нового пілотного проєкту «Підприємницький університет», який розпочнеться вже у вересні цього року та має на меті розвиток підприємницької освіти та стартап руху в університетах України. На першому етапі проєкту в пілотних університетах країни буде впроваджено навчальну дисципліну «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами». Передбачається, що під час курсу студенти створять власні стартап проекти та подадуть їх на участь у конкурсі стартапів. Найкращі команди матимуть шанс отримати індивідуальну менторську підтримку від YEP, Дія.Бізнес, Українського фонду стартапів, Cisco, OKKO, Genesis, REACTOR.UA, TechUkraine та інших партнерів проекту.

Міністерство цифрової трансформації України продовжує пошук офіційних хабів цифрової освіти по всій Україні. Так, останнім часом, завдяки співпраці з Міністерством молоді та спорту України, 33 молодіжні центри висловили ініціативу долучитися до проєкту Дія.Цифрова освіта та стати хабами цифрової освіти, куди вільно може завітати кожен українець і отримати доступ по платформи Дія.Цифрова освіта. В нашому рідному місті теж доволі широка мережа таких хабів. З повним їх переліком та контактами можна ознайомитись на онлайн-платформі Дія.Цифрова освіта або в одному з наших попередніх дайджестів

Ну і наостанок - із серпня 2020 року на цифровій платформі 1+1 video з’явиться ряд освітніх серіалів від проєкту Дія.Цифрова освіта, яких, до речі, вже 23 і їхня кількість постійно збільшується.

 

Користуйтеся сучасними сервісами нового покоління

та чекайте на наступні дайджести від ВАШОЇ DIGITAL «ВІЗИ»

 

Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),
e-mail: 
viza@kr.gov.ua,

http://viza.kr.gov.ua/