Головна Всі новини за 2020 рік червень місяць

ЦІКАВО ПРО ЕМФІТЕВЗИС ТА СУПЕРФІЦІЙ: ДЛЯ ЧОГО ЦЕ ПРАВО ІСНУЄ?

ЦІКАВО ПРО ЕМФІТЕВЗИС ТА СУПЕРФІЦІЙ: ДЛЯ ЧОГО ЦЕ ПРАВО ІСНУЄ?

Дата публікації:4 червня 2020 р.

(роз’яснює управління з питань реєстрації
виконкому Криворізької міської ради)

  

 Емфітевзис та суперфіцій – способи отримати чужу земельну ділянку в користування. Як і суперфіцій, емфітевзис програв «конкуренцію» оренді серед землекористувачів та залишається рідкісною «екзотикою», і мало хто із землекористувачів про нього обізнаний. Тому доводимо до відома криворіжців інформацію про альтернативну можливість отримати в користування землю.

  

Право користування чужою земельною ділянкою не прирівнюється до права власності (земельна ділянка належить тому, кому належала до передачі її в користування), але так само підлягає державній реєстрації в Державному реєстрі нерухомості.

 Щоб отримати право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) або будівництва (суперфіцій), необхідно укласти договір з власником земельної ділянки. Суперфіцій також можна отримати на підставі заповіту.

 Право емфітевзису та суперфіцію може бути встановлено на невизначений строк (крім комунальних та державних земель, яким встановлена межа в 50 років) та передано користувачами іншим особам за договором або у спадок (окрім земель комунальної та державної власності).

  

Наші контакти:

 Управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради:          м. Кривий Ріг, майдан Праці, 1; тел. (0564) 94-83-44, e-mail: vpr@kr.gov.ua.;

 Центр адміністративних послуг «Віза»: м. Кривий Ріг, пл. Молодіжна, 1; «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»- 0-800-500-459; e-mail: viza@kr.gov.ua.