Головна Всі новини за 2020 рік квітень місяць

«ДІДЖИТАЛ ВІЗА» - для криворіжців

«ДІДЖИТАЛ ВІЗА» - для криворіжців

Дата публікації:7 квітня 2020 р.

В період карантинних заходів Центр адміністративних послуг «Віза» здійснює дистанційне обслуговування замовників послуг. Також багато з публічних, в тому числі адміністративних, послуг можна отримати онлайн не виходячи з дому. Але для отримання таких послуг необхідно мати кваліфікований електронний підпис. Сьогодні ВАША DIGITAL «ВІЗА» розповість, що таке КЕП та де його отримати під час карантину.

 Кваліфікований електронний підпис (КЕП) - удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа. КЕП дозволяє однозначно визначити особу власника ключа. За його допомогою громадяни можуть підписувати документи, користуватися державними сервісами, отримувати е-послуги, подавати звітність до податкових та контролюючих органів дистанційно, що особливо актуально в період карантину. Та, відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги», КЕП у жодному разі не може надаватися без ідентифікації особи. А тому, найчастіше, необхідно звертатися до акредитованих центрів сертифікації ключів (АЦСК) особисто, що під час карантину було неможливо, адже робота суб’єктів господарювання, що приймають громадян, була тимчасово призупинена. Та, 2 квітня, Постановою №255 Урядом було ухвалено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України №211 від 11.03.2020 року “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” щодо забезпечення можливості отримувати кваліфікований електронний підпис під час карантину. Відповідними змінами акредитованим центрам сертифікації ключів було дозволено функціонувати в період карантину, але з дотриманням відповідних санітарних та протиепідемічних заходів, зокрема забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту.

 Отже, якщо Ви маєте намір користуватися електронними послугами або здійснювати будь-яку діяльність, яка вимагає наявності кваліфікованого електронного підпису, то, не забуваючи про індивідуальний захист, можете сміливо звертатися на прийом до акредитованих центрів сертифікації ключів, повний перелік яких знайдете, перейшовши за посиланням https://czo.gov.ua/ca-registry.

 

Користуйтеся сучасними сервісами нового покоління!

Бережіть себе та своїх близьких!

 

Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),
e-mail: 
viza@kr.gov.ua

http://viza.kr.gov.ua/