Головна Всі новини за 2019 рік вересень місяць

«Разом краще», або співпраця органів місцевого самоврядування з громадськими осередками осіб з інвалідністю з вадами слуху

«Разом краще», або співпраця органів місцевого самоврядування з громадськими осередками осіб з інвалідністю з вадами слуху

Дата публікації:27 вересня 2019 р.

(коментує департамент соціальної політики виконкому Криворізької міської ради)

29 вересня відзначатиметься Міжнародний день глухих, метою якого є привернути  увагу громадськості до проблем людей з вадами слуху.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я кожен дев'ятий житель планети страждає різними порушеннями слуху. Його втрачають в результаті травми, хвороби чи вроджених пороків. У зв’язку з цим, останнім часом все більше людей цікавиться мовою погляду й жестів.        

В Україні проживає близько 1,5 мільйона громадян, які страждають різними порушеннями слуху, десята частина з них (150 тисяч чоловік) потребують допомоги перекладачів. Однак, таких фахівців на всю країну налічується трохи більше трьохсот.

У місті Кривому Розі перебуває на обліку в органах соціального захисту населення близько 600 людей з інвалідністю по слуху. Страждають глухотою 219 маленьких криворіжців.

Органи місцевого самоврядування спільно з громадськими осередками осіб з інвалідністю з вадами слуху проводять роботу, в тому числі в рамках спільних муніципальних проектів, спрямовану на надання допомоги вказаній категорії громадян, у тому числі дітей, щодо розвитку їх особистості, інтеграції у суспільство, залучення до суспільно корисної діяльності.

Прикладом турботи про осіб з інвалідністю з вадами слуху є створення для них сприятливих умов в отриманні  адміністративних, у тому числі соціальних послуг.

Яскравим прикладом турботи про людей з особливими потребами, зокрема з вадами слуху є облаштування зручностями приміщень «Прозорого офісу соціальних послуг» в Інгулецькому районі (пр-т Південний, 1), де мешканці можуть отримати практично всі види соціальних послуг (95 найменувань), серед яких оформлення державних грошових допомог та субсидій, компенсацій, одноразових матеріальних допомог, документів для отримання санаторно-курортного лікування, довідок з Пенсійного фонду та ін.

У приміщенні офісу застосовані спеціальні електронні табло, інформація на яких доступна для  всіх відвідувачів, і особливо зручна для людей з вадами слуху.

У головному офісі Центру «Віза» обладнано 2 робочих місця із звукопідсилюючим апаратом для обслуговування замовників послуг з вадами слуху.  З метою забезпечення  доступності  особам з інвалідністю з вадами слуху в отриманні відповідних послуг ряд спеціалістів, які проводять прийом громадян в Офісах послуг, пройшли навчання жестової мови в рамках проекту міського голови Юрія Вілкула «РАЗОМ – краще», відповідно до підписаного ним Меморандуму про взаємодію щодо створення безбар’єрного середовища м. Кривого Рогу з Дніпропетровською обласною організацією Українського товариства глухих. Криворізький ЦНАП «Віза» став першим на Дніпропетровщині, в якому започатковано практику роботи по спілкуванню жестовою мовою із замовниками послуг.

У місті здійснює активну діяльність Криворізька територіальна організація УТОГ, яку багато років поспіль очолює Тетяна Пастушенко. Організації виділено в оренду на умовах позики  зручне приміщення, ними залучено майже 400 людей з вадами слуху, яким на громадських засадах надається допомога фахівця жестової мови. Саме ця організація стала активним учасником в реалізації вищевказаного проекту міського голови Юрія Вілкула.

Щорічно коштом міського бюджету організації надається допомога в оплаті послуг спеціалізованого автобусу для перевезення на екскурсії осіб з інвалідністю з вадами слуху. Завдяки  підтримці виконкому міськради люди з вадами слуху зможуть прийняти участь у обласному конкурсі творчості, який відбудеться 5 жовтня 2019 року у м. Дніпро. Перевезення учасників конкурсу буде здійснено коштом міського бюджету.

Ще одним яскравим прикладом громадської активності людей з вадами слуху є проведення у місті 15 вересня концертної програми  Deaf – талантів без обмежень у парку Героїв, організаторами якої стали КЗО «Багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр «Сузір’я» ДОР та громадські осередки осіб з інвалідністю з вадами слуху.

В програмі були  хореографічні композиції, пісні, літературні твори в жестовому виконанні, виставки прикладного мистецтва та фотовиставки.

За відгуками голови Дніпропетровської обласної організації УТОГ Ірини Троян, співпраця органів місцевого самоврядування у Кривому Розі з громадськими організаціями, які опікуються проблемами осіб з вадами слуху, заслуговує на увагу та може стати прикладом для інших міст.

З нагоди Міжнародного дня глухих бажаємо мешканцям міста з вадами слуху міцного здоров’я, добробуту, миру та злагоди.

Разом – краще.

Ми працюємо для мешканців міста щоденно

(крім вихідних та святкових днів)

за адресою: пл. Молодіжна, буд. 1, Центр адміністративних послуг «Віза»

з 9.00 год. до 16.00 год.

і завжди готові до співпраці.

Контактні телефони  департаменту соціальної політики:

тел. (0564)74-72-77, 097-027-26-24