Головна Всі новини за 2019 рік вересень місяць

В Україні затверджено нові вимоги до меду

В Україні затверджено нові вимоги до меду

Дата публікації:24 вересня 2019 р.

(коментує  управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради)

З 6 лютого 2020 року в Україні почнуть діяти обов'язкові вимоги до меду, відповідно до наказу Мінагрополітики від 19.06.2019 № 330. У розробці наказу взяли участь представники профільних асоціацій, громадських об’єднань, наукових установ, представники Офісу ефективного регулювання (BRDO).

Документ гармонізує законодавство України з законодавством Європейського Союзу, встановлює вимоги до термінології, маркування, етикетування меду, що дозволить забезпечити безперешкодне функціонування ринку і запобігти введення в оману споживача.

ОСНОВНІ ВИМОГИ:

-  при маркуванні словом «мед», заборонено додавати інші харчові інгредієнти, харчові добавки або будь-які інші

- мед не має містити сторонніх органічних та неорганічних  речовин, що не належать до його складу, присмаків або запахів, мати ознаки бродіння, мати штучно змінену кислотність або бути нагрітий таким чином, щоб натуральні ензими (ферменти) було зруйновано або значною мірою дезактивовано.  ВИКЛЮЧЕННЯ: вимоги цього пункту не застосовуються до меду для кондитерських виробів, окрім вимог щодо відсутності у меду сторонніх органічних та неорганічних речовин і ознак бродіння.