Головна Всі новини за 2019 рік вересень місяць

Актуальні питання в Центрі «Віза» Працевлаштування після виходу на пенсію

Актуальні питання в Центрі «Віза» Працевлаштування після виходу на пенсію

Дата публікації:20 вересня 2019 р.

(коментує департамент соціальної політики виконкому Криворізької міської ради)

Як факт працевлаштування пенсіонера або його звільнення з роботи впливає на пенсію та на її розмір - одне з питань, яке на сьогодні є актуальним, оскільки більшість пенсіонерів, навіть після виходу на пенсію, шукають можливість продовжити працювати.

Консультацію з цього та інших соціальних питань ви можете отримати в Центрі адміністративних послуг «Віза» (площа Молодіжна, 1, робоче місце №39).

Фахівці Департаменту не втомлюються наголошувати кожному, хто звертається до них за роз’ясненнями: якщо роботодавець сплачує працівнику заробітну плату в «конверті» (без офіційного її оформлення та, відповідно, не сплачуючи за неї страхові внески), такий працівник не має страхового стажу, а відтак і вихід на пенсію є сумнівним, оскільки страхового стажу необхідної тривалості не набув.

Маємо зазначити, що це стосується і тих працівників, які вже мають статус пенсіонера, адже, офіційно оформивши свої трудові відносини з роботодавцем, ви автоматично набуваєте права кожні два роки здійснювати перерахунок розміру отримуваної пенсії.

Нагадуємо, що кожен працівник нашого міста, у разі порушення його трудових прав, може звернутися до департаменту соціальної політики, у складі якого діє інспекція з питань праці та зайнятості, за отриманням кваліфікованої консультації та своєчасної допомоги.

Ми працюємо для мешканців міста і завжди готові до співпраці.

Ваші зауваження та пропозиції просимо надавати за електронною адресою:

e-mail: upszn@kr.gov.ua

Телефон «гарячої лінії» 097 027 26 24