Головна Всі новини за 2019 рік вересень місяць

Як отримати дозвільний документ на будівництво приватного будинку за спрощеною процедурою

Як отримати дозвільний документ на будівництво приватного будинку за спрощеною процедурою

Дата публікації:6 вересня 2019 р.

(коментує відділ з питань державного архітектурно-будівельного контролю Криворізької міської ради)

 

Для отримання дозвільних документів на будівництво приватного будинку  українським законодавством передбачено спрощену процедуру оформлення права на забудову, а саме: про початок виконання будівельних робіт необхідно лише повідомити відповідний орган державного архітектурно-будівельного контролю.

Забудовникам нашого міста необхідно подати повідомлення представнику відділу з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконкому Криворізької міської ради (надалі – Відділ) у Центрі адміністративних послуг «Віза» або направити таке повідомлення поштою.

До подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт, замовнику будівництва слід отримати будівельний паспорт на майбутній будинок. Будівельний паспорт містить містобудівні та архітектурні вимоги до розміщення і будівництва:

- індивідуального (садибного) житлового, садового, дачного будинку та не вище 2-х поверхів (без урахування мансардного) з площею до 500кв.м.;

- господарських будівель, споруд, гаражів, елементів інженерного захисту, благоустрою та озеленення.

Важливо! Оформлення будівельного паспорта не потребує отримання містобудівних умов та обмежень, а розроблення проектної документації на будівництво також не є обов’язковим і здійснюється за бажанням замовника будівництва.

Відтак, для того, щоб отримати будівельний паспорт, забудовникам нашого міста необхідно звернутися до Центру адміністративних послуг «Віза» із заявою та відповідним пакетом документів, визначених пунктом 2.1 Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки.

У разі, якщо подані документи відповідають вимогам чинного законодавства, протягом 10 робочих днів з дня надходження пакету документів, суб’єкт надання адміністративної послуги видасть на безоплатній основі будівельний паспорт, який замовник будівництва має отримати в Центрі адміністративних послуг «Віза».

Після цього, повідомлення про початок виконання будівельних робіт направляється особисто або за допомогою уповноваженої особи, або рекомендованим листом з описом вкладення до Відділу не пізніше ніж за один календарний день до початку виконання будівельних робіт.

Для отримання роз’яснення та консультацій можна звернутись до працівників відділу державного архітектурно-будівельного контролю у Центрі адміністративних послуг "Віза" кожного понеділка з 13:00 до 16:30, середи з 9:00 до 12:00, четверга з 9:00 до 12:30 та з 13:00 до 16:30 години.

 

 

Контакти відділу з питань державного

архітектурно-будівельного контролю:

Тел. (0564) 32-05-24, 92-05-24,

92-05-35, 92-04-45