Головна Всі новини за 2019 рік серпень місяць

Впроваджено нові державні будівельні норми!

Впроваджено нові державні будівельні норми!

Дата публікації:14 серпня 2019 р.

(коментує управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради)

З квітня 2019 року впроваджено нові державні будівельні норми щодо обов’язкового створення безбар’єрного простору для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення (ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», затверджені наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №327 від 30.11.2018). Впровадження цього ДБН є однією із першочергових вимог у зв’язку з ратифікацією Конвенції ООН про права людей з інвалідністю та Угоди про Асоціацію з ЄС.

Ці норми поширюються на проектування, будівництво нових та реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт та технічне переоснащення існуючих житлових будинків та громадських будiвель і споруд, а також на розумне їх пристосування з урахуванням потреб маломобільних груп населення.

Нові норми є обов’язковими до виконання всіма архітекторами, проектувальниками та будівельниками. Норми ДБН В.2.2-40:2018забезпечують рівні права на використання житлових будинків і громадських будівель та споруд різними верствами населення, в тому числі маломобільних груп населення.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я осіб з інвалідністю в Україні близько 10% від всього населення, а 80% з них є людьми працездатними та активними. Проте, реалізація їх прав можлива лише у місцях, де створена реальна доступність осіб з інвалідністю, а це громадські закладі, житлові будівлі, магазини, супермаркети, готелі, інша інфраструктура.

В нових ДБН посилено обов’язковість влаштування елементів безбар’єрності, наведені всі необхідні технічні характеристики влаштування елементів безбар’єрності, а також конкретні візуальні приклади щодо проектування: пандусів, спеціальних підйомників та інших засобів доступності для людей  з порушеннями опорно-рухового апарату.

Також нові норми стосуються обов’язковості встановлення тактильних та візуальних елементів доступності: тактильної підлогової плитки, інформаційних таблиць та позначень шрифтом Брайля, аудіопокажчиків для людей з порушеннями зору. Крім того, передбачається дублювання важливої звукової інформації текстами, організація сурдоперекладу, використання систем звукопідсилення для людей з порушеннями слуху та інші важливі зміни.

 

Новий ДБН містить близько 100 якісних змін для безпеки і комфорту людей з інвалідністю та інших маломобільних груп (людей похилого віку, з тимчасовим порушенням здоров’я,  батьків з маленькими дітьми, вагітних жінок).

Рекомендуємо суб’єктам господарювання переглянути створені на підпорядкованих об’єктах бізнесу умови безбар’єрного середовища з включенням чи поновленням елементів зручностей (тактильних смуг, гумового покриття на сходинках, пандусів з поручнями, використання стійких фарб,  на колір яких не впливають погодні умови).

Пропонуємо вивчити «Порадник щодо створення доступного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення», з яким можна ознайомитися в мережі Інтернет та використовувати його в практичній діяльності.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання на необхідність ведення господарської діяльності згідно з вимогами нових державних будівельних норм.