Головна Всі новини за 2019 рік червень місяць

Про результати громадських слухань

Про результати громадських слухань

Дата публікації:10 червня 2019 р.

Керуючись Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», як однією з форм відкритих обговорень, 07.06.2019у виконкомі міської ради (50101, м. Кривий Ріг, пл.Молодіжна,1) проведено громадські слухання з обговорення проекту регуляторного акта-рішення міської ради «Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва м. Кривого Рогу на 2020 рік», аналізу його регуляторного впливу та оцінки стану суспільних відносин, на регулювання яких спрямована дія акта. 

У вищезазначеному заході брали участь члени територіальної громади міста, суб’єкти господарювання, представники консультативно-дорадчих органів, діяльність яких пов’язана з темою громадських слухань, органів місцевого самоврядування, державного контролю, наукових установ та преси.

Надана характеристика по кожному показнику результативності регуляторного акта щодо кількості платників податків, на яких поширюється регулювання, надходження до бюджету міста коштів від їх сплати, розмір коштів і часу, що витрачаються суб’єктами господарювання та рівнем їх поінформованості з основних положень актів.

При обговоренні розмірів ставок єдиного податку, зазначено, що максимальний граничний розмір ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців, передбачений Податковим Кодексом України, складає для платників І групи – 10 % (або 210,20 грн.) від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб установленого згідно з чинним законодавством на 01 січня податкового (звітного) року - 2102 грн.; ІІ групи – 20 %  (або 881,40 грн.) розміру мінімальної заробітної плати установленого згідно з чинним законодавством на 01 січня податкового (звітного) року -  4407 грн. 

            Міською владою постійно здійснюються заходи, направлені на розвиток підприємницької діяльності в місті, і з метою зменшення податкового навантаження на суб’єктів господарювання в проекті регуляторного акта на 2020 рік ставки єдиного податку для платників І групи складають 8 % (сплата буде складати від  168,16 грн. на місяць); ІІ групи - 17 % (сплата відповідно 749,19 грн. на місяць).

  Зазначалося, що за результатами розгляду рішення міської ради від 23.05.2018 №2711«Про встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва м. Кривого Рогу на 2019 рік» Рішенням Антимонопольного комітету України від 07.03.2019  №146-р диференційовані ставки єдиного податку було визнано допустимою державною допомогою відповідно до вимог Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання». Надавачами допустимої державної допомоги (у даному випадку органи місцевого самоврядування) має бути організована звітність, облік та систематизація інформації про фактично надану державну допомогу від отримувачів державної допомоги (суб’єктів господарювання). Тому суб’єкти господарювання, які мають наміри отримати державну допомогу, зобов’язані подати її надавачеві відомості з документальним підтвердженням про господарську діяльність та державну допомогу, отриману ним за останніх п’ять років, правові підстави для отримання державної допомоги, економічне обґрунтування та мету її використання.  

При цьому, вищевказаним Рішенням АКУ визначено, що ставки єдиного податку для платників І групи – 8%, а ІІ групи – 17%, встановлені в розмірі, меншому ніж визначено Податковим кодексом України, не є державною допомогою. Ураховуючи цей факт, розробником проекту регуляторного акту здійснено попереднє обговорення проекту рішення  міської ради з представниками міських координаційної ради з питань розвитку підприємництва та галузевих рад  підприємців з питань: виробництва продуктів харчування, діяльності ринків; торгівлі та ресторанного господарства; діяльності готелів, надання індивідуальних послуг, та інших зацікавлених підприємців. Суб’єкти господарювання, з  метою уникнення витрат часу та коштів на подання звітів виконкому міської ради щодо отримання державної допомоги, яка є досить незначною, запропонували встановити для платників єдиного податку І та ІІ груп однакові розміри ставок, але не максимального – 10% і 20%, а оптимального, діючого в місті протягом останніх років відповідно 8% та 17%. На громадських слуханнях ця пропозиція також була підтримана підприємцями, і було зазначено, що цей податок поступає до бюджету міста і кошти направляються на розвиток територіальної громади та виконання соціальних програм. 

            Присутні зазначили, що такий підхід забезпечить збалансованість інтересів суб'єктів господарювання, громадян та держави; сприятиме ефективності контролю державної фіскальної служби в частині наповненості бюджету міста та створенню стабільного прогнозованого клімату для здійснення підприємницької діяльності в місті.

            Термін громадського обговорення даного проекту регуляторного акта триває до 21.06.2019 включно.

 

            Зауваження та пропозиції до проектів регуляторних актів у письмовій формі надаються (поштова адреса: 50101, м. Кривий Ріг, пл. Молодіжна,1):

- управлінню розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради (каб.510, тел. (0564)74-39-72, електронна адреса: urp@kr.gov.ua);

- департаменту фінансів виконкому Криворізької міської ради (каб.219, тел. (0564) 74-57-54, електронна адреса: depfin@kr.gov.ua);

- на електронні поштові скриньки виконкому міської ради mvk99@kr.gov.ua і виконкомів районних у місті рад Металургійної, Довгинцівської, Покровської, Інгулецької, Саксаганської, Тернівської, Центрально-Міської: dzr_vk@ukrpost.ua, dlg_vk@riad.com.ua, vk@pokrovkr.gov.ua, ing.zagal104@ing-org.gov.ua, srvk@srvk.gov.ua, trnvk@trnvk.gov.ua, cg-ispolkom-zag@vykonkom-tsmkr.gov.ua

З вказаним проектом та аналізом його регуляторного впливу можна ознайомитися на офіційних веб-сторінках в мережі Інтернет:

- Криворізької міської ради та її виконавчого комітету у підрозділі «Регуляторна політика» розділу «Інформаційна база» www.kr.gov.ua;

- виконкомів районних у місті рад Металургійної, Довгинцівської, Покровської, Інгулецької, Саксаганської, Тернівської, Центрально-Міської: www.mtlrg-kr.gov.ua,    www.dlgr.gov.ua,    www.pokrovkr.gov.ua,    www.ing-org.gov.ua, www.srvk.gov.ua, www.trnvk.gov.uawww.vykonkom-tsmkr.gov.ua.

Проект регуляторного акту також оприлюднено в Криворізькій міській газеті «Червоний гірник» від 21.05.2019 №36.

Управління розвитку підприємництва, департамент фінансів виконкому Криворізької міської ради.