Головна Всі новини за 2019 рік травень місяць

Офіційне оформлення на роботу – соціальна захищеність найманого працівника!

Офіційне оформлення на роботу – соціальна захищеність найманого працівника!

Дата публікації:28 травня 2019 р.

23.05.2019 у виконкомі Криворізької міської ради за участю  представ-ників Криворізьких управлінь ГУ ДФС у Дніпропетровській області та районних робочих груп відбулося засідання міської робочої групи з питань соціально-економічного захисту найманих працівників.

З метою інформування мешканців міста про роботу зазначеної робочої групи на засіданні були присутніми представники ЗМІ: комунального підприємства «Телерадіокомпанія «Рудана» Криворізької міської ради, газети «Пульс».

Під час проведення засідання були підведені підсумки роботи територіальних органів ДФС  та районних робочих груп  у напрямку легалізації найманої праці протягом січня-квітня 2019 року. За 4 місяці поточного року районними робочими групами, спеціалістами структурних підрозділів виконкому міської ради, представниками Криворізьких управлінь ДФС   у Дніпропетровській області обстежено 6075 об’єктів бізнесу, на яких проведено адресну інформаційно-роз’яснювальну роботу із  суб’єктами господарювання та найманими працівниками. У результаті спільних заходів за цей період підприємцями легалізовано  3798 найманих працівників.

За наданою  Криворізькими управліннями ГУ ДФС інформацією, за цей період від сплати податку на доходи фізичних осіб та  єдиного соціального внеску до міського бюджету додатково надійшло 6,3 млн. грн., у тому числі:

-  ПДФО – 2,8 млн. грн., 

- ЄСВ – 3,5 млн. грн.

На засіданні обговорювалося питання, що неоформлені наймані працівники потребують роз’яснень щодо необхідності укладання  трудової угоди,  подальшої реєстрації у Пенсійному фонді та своєчасного перерахування єдиного соціального внеску за найманих працівників.

Звертаємося до осіб, які мають намір працевлаштуватися або вже працевлаштовані у приватних підприємців, вимагайте від них укладання з вами трудової угоди! І навіть, коли вам надали таку трудову угоду, запитайте чи зареєстрували вас у Пенсійному фонді та чи перераховують за вас єдиний соціальний внесок.     

Відповідно до нині діючого пенсійного законодавства, встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. Тобто, у страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувалось нарахування та за які повністю сплачені страхові внески із заробітної плати у сумі не меншій мінімального страхового внеску, зарахування страхового стажу здійснюється пропорційно сплаченим страховим внескам.