Головна Всі новини за 2019 рік травень місяць

Виховуємо нащадків патріотів

Виховуємо нащадків патріотів

Дата публікації:21 травня 2019 р.

Чи є в місті, області, державі, та й далеко за її межами навчальний заклад, у якому навчалася ціла когорта героїв?

У Кривому Розі, в старій частині міста, на вул. Правди, розташована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5, на якій встановлена меморіальна дошка з прізвищами учнів цього навчального закладу: Д.Б. Глінки – Двічі Героя Радянського Союзу; Б.Б. Глінки – Героя Радянського Союзу; В.І. Михлика – Двічі Героя Радянського Союзу; І.В. Лавриненка – Героя Радянського Союзу; В.М. Дудниченка – Героя Радянського Союзу.

Трохи далі від згаданої школи розташований одноповерховий будиночок, в якому мешкали Двічі Герої Радянського Союзу В.І. Михлик і Д.Б. Глинка, Герой Радянського Союзу Б.Б. Глінка.

Немає на території всієї України більше такого будинку, у якому б жили три Героя Радянського Союзу.

На жаль, їх уже немає серед нас. Але у героїчних особистостей є надзвичайна властивість – навіть відходячи у вічність, вони залишаються у наших серцях.

Це цікаво: 46-ти нашим землякам, криворіжцям присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

На їх честь у місті встановлено Стелу Героїв.

Серед тих, хто нині мешкає у Кривому Розі є особлива категорія людей, ймення їм – ветерани.

Це вони проявили масовий героїзм і самовідданість на фронтах Другої світової війни, взявши до рук зброю, щоб захистити Батьківщину від ворога…

Ці люди, безкорисливі, з активною життєвою позицією, стійкі і відповідальні, сьогодні взяли на себе важливе завдання – розповісти молодому поколінню, своїм онукам, правнукам історичну правду про війну, ті далекі події, свідками якої вони були.

Всіх їх об’єднує в своїх рядах Криворізька міська організація ветеранів, на чолі з Дабіжею М.К. 30-ти річний досвід роботи організації довів реальну спроможність вирішувати проблеми та важливі питання людей старшого покоління.

 Однією з основних завдань організації є робота з військово-патріотичного виховання молодого поко-ління міста.

Традиційними стали зустрічі ветеранів війни з студентською та учнівською молоддю міста.

Спогади фронтовиків про війну потрібно зберегти в першу чергу для молодого покоління. Так виникла ідея провести акцію «Книга від ветерана». Відгукнувшись на цю ідею, ветерани принесли до бібліотек нашого міста художні твори, мемуарну літературу про війну.

Багато років тому Криворізька міська організація ветеранів спільно з освітою міста вийшла з ініціативою проводити конкурс-огляд музейної роботи. І це стало доброю традицією, щороку в травні місяці проводити цей конкурс.

У кожному районі створені центри волонтерського руху, які об’єднують небайдужих людей, готових прийти на допомогу іншим. В ці центри залучаються не тільки ветерани-волонтери, а й волонтерські загони з учнівської молоді.

Крім того, понад чотирьох років у районах міста створені Центри національно-патріотичного виховання молоді. Діяльність Центрів направлена на формування гармонійно і духовно розвиненої особистості шляхом виховання у молоді почуття патріотизму, любові до свого народу, рідної землі, родини, гордості за минуле і сучасне.

Робота, яка проводиться Криворізькою міською організацією ветеранів є дуже важливою, тому що це єднає покоління. І нехай так буде завжди. Заради нашого майбутнього! 

Підготовлено департаментом соціальної політики виконкому

           Криворізької міської ради за участю

Криворізької міської організації ветеранів.