Головна Всі новини за 2019 рік лютий місяць

Кривий Ріг святкує Міжнародний день екскурсовода!

Кривий Ріг святкує Міжнародний день екскурсовода!

Дата публікації:27 лютого 2019 р.

21 лютого 2019 року в залі засідань виконкому міської ради відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня екскурсовода. Це свято людей, які люблять наше місто і розвивають його туристичний потенціал шляхом проведення екскурсій містом, індустріальними та іншими об'єктами. Міський голова Юрій Вілкул привітав усіх зі святом та у своєму зверненні зазначив, що сьогодні, поряд із висловом «Кривий Ріг - місто гірників та металургів» все частіше лунає «Кривий Ріг - центр промислового туризму» і вручив міські відзнаки найактивнішим представникам екскурсійної справи міста, серед яких представники публічних акціонерних товариств "АрселорМіттал Кривий Ріг", "Південного гірничо-збагачувального комбінату", "Криворізького залізорудного комбінату", приватного акціонерного товариства "Центрального гірничо-збагачувального комбінату", таких людей, які проводять екскурсії в шкільних музеях, представники геолого-мінералогічного музею Криворізького національного університету, громадськості, яка вже багато років займаються розвитком туризму, проводять екскурсії та надають консультації зацікавленим відвідувачам.

Начальник управління економіки Тетяна Підпалько презентувала основні досягнення 2018 туристичного року, наголосивши, що за минулий рік кількість екскурсантів зросла порівняно із 2017 роком на 44%, а іноземців на 48,4%. Також, визначною подією для міста стало підписання Угоди про співпрацю між Інститутом розвитку міста та Асоціацією "Європейський маршрут індустріальної спадщини" (ERIH) (www.erih.net). П'ять об'єктів Кривого Рогу вже включені до Європейського маршруту. Крім того, в межах співпраці з Асоціацією 1 травня 2019 року буде проведено танцювальний флешмоб на оглядовому майданчику кар’єру приватного акціонерного товариства "Південний гірничо-збагачувальний комбінат", який є одним із промислових об’єктів міста, що увійшли до списку цієї Асоціації.

Також були оголошені ще плани на 2019 рік, що полягають у розширені співпраці з туроператорами та турагентами внутрішнього туризму, залучення внутрішніх та іноземних туристів до міста. Для цього туристичний потенціал Кривого Рогу буде презентовано щонайменше на 4-ох виставках, що проходитимуть в Україні та закордоном (у складі національного стенду)та проведення цілої низькі заходів промоційного характеру.

Після урочистостей запрошені на захід відвідали пілотну екскурсію до павільйону гірничих машин ДВНЗ «Криворізький національний університет» та 3D – відео-галерею міського історико-краєзнавчого музею.

Продовженням святкування Міжнародного дня екскурсовода став "Ярмарок екскурсій", що відбувся у торгівельному комплексі " ТЕРРА " 23 та 24.лютого. Метою заходу було ознайомлення мешканців міста з майстрами екскурсійної справи, які на сьогодні пропонують відвідувачам різні види криворізького туризму: промисловий, фестивальний, історичний, екологічний, природничий, музейний, екстремальний тощо.

Ярмарок екскурсій вже вдруге проходив у нашому місті. Його відвідали майже 1000 осіб.

Крім того, для поціновувачів туризму до Міжнародного дня екскурсовода  було організовано та проведено 13 екскурсій для усіх охочих,  які відвідали майже 400 осіб.

Такі заходи сприяють об'єднанню спільних інтересів прихильників туризму та сприяють розвитку екскурсійної та туристичної сфери Криворіжжя.