Головна Всі новини за 2018 рік вересень місяць

Дитячий закордонний паспорт: документи та особливості оформлення

Дитячий закордонний паспорт: документи та особливості оформлення

Дата публікації:24 вересня 2018 р.

Для мандрівок за кордон на умовах безвізу потрібен біометричний паспорт. Це – головне правило і для дорослих, і для дітей.

Оформити дитячий біометричний паспорт для виїзду за кордон не складніше, ніж дорослий. Але варто знати про особливості оформлення:

Від народження дитини до 12 років:

- одна фотокартка;

- свідоцтво про народження;

- паспорт одного з батьків (законного  представника, з ким проживає дитина);

- реєстраційний номер облікової картки платника податків дитини (у разі наявності);

- якщо один із батьків іноземець – довідка про підтвердження громадянства дитини;

- при замовленні другого закордонного паспорта обов'язкова наявність раніше виданого закордонного паспорта або проїзного документа дитини (діючого, не діючого, на інше прізвище).

У такому документі не буде відбитків пальців дитини. Присутність малюка при оформленні не потрібна, необхідно принести з собою фото (у форматі 10х15, кольорове, матове, фото виконане на білому фоні, обличчя дитини займає не менше 70% фотографії).

Термін дії такого документа – 4 роки. Але, дитина має бути схожа на себе. Тому, якщо оформлювали паспорт малюку у віці кількох місяців, а наступна поїздка буде за два роки – прикордонники цілком можуть не пропустити дитину, адже її зовнішній вигляд змінився.

12-14 років:

-   свідоцтво про народження;

- паспорт одного з батьків (законного представника, з ким про-живає дитина);

- реєстраційний  номер облікової картки платника податків дитини (у разі наявності);

-  якщо один із батьків іноземець – довідка про підтвердження громадянства дитини;

- при замовленні другого закордонного паспорта обов'язкова наявність раніше виданого закордонного паспорта або проїзного документа дитини (діючого, не діючого, на інше прізвище).

Тепер дитина здає відбитки. Також обов'язкова присутність юного громадянина для фотографування. Термін дії такого документа також 4 роки.

По досягненню дитиною 14 років окрім вищезазначеного пакету документів, для оформлення закордонного паспорта обов'язковою умовою є наявність ID-картки (нагадуємо що, паспорти старого, паперового зразка більше не видають). 14-річні громадяни, крім відбитків пальців, також здають зразок підпису. Тож варто потренуватися.

Для подачі документів на отримання закордонного паспорта дитині до 16 років достатньо присутності одного з батьків.

Після 16 років:

З цього віку дитина має право оформити закордонний паспорт самостійно, без дозволу чи супроводу батьків (що не означає, що вони не можуть піти з нею). Термін дії паспорта, отриманого громадянином, віком 16 років і старше, такий же, як і для дорослих – 10 років.

Документи необхідні для оформлення паспорта після досягнення 16 років, це:

-         паспорт громадянина України;

-         реєстраційний номер облікової картки платника податків;

-         при замовленні другого закордонного паспорта обов'язкова наявність раніше виданого закордонного паспорта або проїзного документа дитини (діючого, не діючого, на інше прізвище).

Особливість – якщо дитина отримала паспорт у 13 років, то в 16 переоформлювати його не обов'язково, він матиме законну силу 4 роки, тобто, до 17-річчя.

В «Паспортних офісах» Центру адміністративних послуг «Віза» - оформити паспорт КОМФОРТНО, ПРОСТО, ДОСТУПНО. Їх в місті вже 6 і розташовані вони за адресами:

Металургійний район – пл. Молодіжна, 1;

Центрально-Міський район - вул. Староярмаркова, 44;

Інгулецький район - пр. Південний, 1;

Довгинцівський район - вул. Дніпровське шосе, 11;

Тернівський район – вул. Короленка, 1а;

Житловий масив Інгулець - вул. Гірників, 19.

За розпорядженням міського голови Ю.Г. Вілкула до кінця року планується відкриття «Паспортних офісів» Центру адміністративних послуг «Віза» у Покровському та Саксаганському районах.

Крім того, за даною послугою можна звернутися до територіальних підрозділів Державної міграційної служби України та ДП «Документ».

 

 

Ми працюємо для Вас!

Наша якість – Ваша довіра!

 

 

 

Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:

Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),

e-mail: viza@kr.gov.ua