Головна Всі новини за 2018 рік квітень місяць

Проведено засідання круглого столу щодо забезпечення кадрами підприємств малого та середнього бізнесу міста

Проведено засідання круглого столу щодо забезпечення кадрами підприємств малого та середнього бізнесу міста

Дата публікації:6 квітня 2018 р.

«Пошук нових підходів до підготовки кваліфікованих кадрів професійно-технічними та вищими навчальними закладами для забезпечення потреб підприємств малого і середнього бізнесу» - це головний вислів на засіданні круглого столу на тему: «Формування регіональної політики щодо забезпечення кадрами нової генерації підприємств малого та середнього бізнесу міста», який відбувся у виконкомі міської ради 30.03.2018 за участю структурних підрозділів виконкому міської ради, керівників та фахівців професійно-технічних і вищих  навчаль-них закладів (далі - ПТНЗ і ВНЗ), роботодавців, профспілок, громадських об’єднань. 

При спілкуванні з керівниками підприємств харчової промисловості, сфери  послуг, торгівлі, закладів ресторанного господарства та інших об’єктів бізнесу було встановлено, що на сьогоднішній день гостро стоїть питання про забезпечення кваліфікованими кадрами, на що є ряд об’єктивних та суб’єктивних причин.

Напередодні цієї зустрічі було проведено анкетування серед об’єктів бізнесу і було встановлено яких саме кадрів на теперішній час не вистачає. Насамперед це робітничі спеціальності такі як: кондитери, кухари, офіціанти, водії, оператори, наладчики, слюсарі тощо.

У ході обговорення були розглянуті можливості ПТНЗ і ВНЗ по забезпеченню кадрами об’єктів бізнесу і намічені можливі шляхи покращення ситуації, яка склалася з цього питання, а також було зазначено, що вони готові розширити перелік нових професій на вимогу ринку праці.

При цьому керівникам підприємств було рекомендовано активізувати взаємовигідну співпрацю, у тому числі шляхом укладання угод з ПТНЗ і ВНЗ на підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації кадрів.

Керівники ряду підприємств зазначили, що готові надати свою матеріально-технічну базу для проходження практики учнями та студентами, а потім офіційно їх працевлаштувати.