Головна Всі новини за 2018 рік вересень місяць

ЯК МАТЕРІ ПРОПИСАТИ ДИТИНУ БЕЗ ЗГОДИ БАТЬКА?

ЯК МАТЕРІ ПРОПИСАТИ ДИТИНУ БЕЗ ЗГОДИ БАТЬКА?

Дата публікації:27 вересня 2018 р.

Виконком Криворізької міськради нагадує городянам про обов’язковість реєстрації дітей протягом трьох місяців з дати реєстрації народження. Ця вимога встановлена чинним законодавством!

«Прописка» дитини не відбувається автоматично і вимагає участі обох із батьків. Місце проживання дитини можна зареєструвати за місцем проживання батьків, а у випадку, якщо вони зареєстровані за різними адресами – за місцем проживання одного з батьків, однак при обов’язковій присутності або за згоди другого з батьків.

Що ж робити, якщо в сім’ї відсутня злагода і батьки не можуть спільно вирішити, за якою адресою «пропишуть» дитину? Або яким чином матері зареєструвати місце проживання своєї дитини, якщо з батьком втрачено зв’язок або він за станом здоров’я не здатен засвідчити свою згоду на реєстрацію місця проживання дитини за адресою матері?

З метою захисту прав дітей та розширення поінформованості населення Кривого Рогу, виконком Криворізької міської ради зібрав всі можливі способи «прописки» дитини за заявою одного із батьків.

Законодавством, а саме Сімейним кодексом України, визначена можливість позбавлення батьків, що ухиляються від виконання своїх обов’язків (не приймають участі у вихованні дитини, не утримують її та не спілкуються) їх батьківських прав через суд. Згода на «прописку» батька, позбавленого батьківських прав не потребується.

Нажаль, іноді трапляються ситуації, коли матір не може прописати дитину за своєю адресою, у зв’язку з тим, що не знає, де знаходиться батько дитини досить тривалий час. За таких обставин варто звертатися в суд про визнання батька безвісно відсутнім чи померлим.

Особа визнається судом зниклою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування, а померлою – якщо у місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування протягом трьох років.

Варто зазначити, що ці терміні значно скорочуються у випадку, якщо є підстави вважати, що особа зникла за умов, що дають підстави підозрювати наявність загрози життю.

Згода батька на «прописку» дитини, визнаного судом безвісно відсутнім чи померлим непотрібна.

Аналогічна процедура буде необхідна у випадку психічної хвороби одного з батьків. Особу, яка за станом свого психічного здоров’я не може виконувати свої батьківські обов’язки, суд може визнати недієздатною, що надає можливість другому з батьків вирішувати питання «прописки» дитини самостійно. 

Якщо ж батько та матір дитини просто не можуть досягнути згоди щодо «прописки» дитини, її місце проживання може визначити суд або орган опіки та піклування. Вимога присутності другого з батьків або надання ним письмової згоди на реєстрацію місця проживання не поширюється на випадки, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування.

На останок слід підкреслити, що все вищезазначене стосується також не тільки батька та матері дитини, а й осіб, визнаних її законними представниками.

Зареєструвати місце проживання в Кривому Розі Ви можете, звернувшись до «офісу прописки» свого району, що розташовані за адресами:

Ми працюємо для Вас!

 

Наші контакти:

 • Управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради: м. Кривий Ріг, вул. Героїв АТО, буд. 30; тел. 92-03-22; e-mail: vpr@kr.gov.ua.

 • Центр адміністративних послуг «Віза»: м. Кривий Ріг, пл. Молодіжна, 1; «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»- 0-800-500-459; e-mail: viza@kr.gov.ua.