Головна Всі новини за 2018 рік серпень місяць

Чи актуальна на сьогоднішній день процедура вклейки фотографії в паспорт при досягненні 25- та 45- річного віку?

Чи актуальна на сьогоднішній день процедура вклейки фотографії в паспорт при досягненні 25- та 45- річного віку?

Дата публікації:30 серпня 2018 р.

Як відомо, фото в паспорті підлягає заміні (вклеюванню) по досягненню 25-ти і 45-ти річного віку. Так, на останній сторінці паспорта (у формі книжечки) кожного громадянина України є витяги з Положення про паспорт громадянина України (затверджено Постановою ВРУ від 26.06.1992 р. № 2503-ХХІІ), згідно з яким «у паспорт при досягненні громадянином 25- і 45- річного віку вклеюються фотографії, які відповідають його віку. Тому, така послуга і надалі надається підрозділами Державної міграційної служби, через центри надання адмінпослуг та ДП «Документ».

Разом з цим, після досягнення 25- та 45-річного віку особа може самостійно вирішити, чи вклеїти фото до паспорта у формі книжечки, чи оформити ID-картку, оскільки, 17 квітня втратив чинність наказ МВС, який затверджував Порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України у формі книжечки зразка 1994 року. Зазначене рішення прийнято в рамках реформування системи документування та із врахуванням того, що паспорт громадянина України у формі книжечки зразка 1994 року вже тривалий час не видається.

На сьогоднішній день заміна паспорта на ID-картку можлива лише у разі зміни прізвища, псування або втрати паспорта, а також за бажанням при досягненні 25- та 45-річного віку.

Поступове запровадження ID-картки без примушування громадян до заміни документів здійснюється відповідно до досвіду європейських країн та з метою уникнення ажіотажу та додаткових черг.

Нагадуємо, що згідно з нормативними документами, за цією послугою до Паспортних офісів «Візи» можуть звертатися громадяни, місце реєстрації яких в тому районі, де знаходиться офіс, а саме для мешканців:

Металургійного району – Паспортний офіс за адресою пл. Молодіжна, 1;

Центрально-Міського району - Паспортний офіс за адресою   вул. Староярмаркова, 44;

Інгулецького району - Паспортний офіс за адресою пр. Південний, 1;

Довгинцівського району - Паспортний офіс за адресою адресою: вул. Дніпровське шосе, 11;

Тернівського району – Паспортний офіс за адресою вул. Короленка, 1А.

Крім того, за даною послугою можна звернутися до територіальних підрозділів Державної міграційної служби України та ДП «Документ».

Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),
e-mail: viza@kr.gov.ua

30 серпня 2018