Головна Оподаткування Всі новини за 2019 рік березень місяць

До Криворізького південного управління завітала знімальна група ТРК «Рудана»

До Криворізького південного управління завітала знімальна група ТРК «Рудана»

Дата публікації:19 березня 2019 р.


 Заступник начальника управління – начальник  відділу адміністрування   податків та зборів  з фізичних осіб Криворізького південного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області Євгеній Кретов  провів зустріч з редактором телерадіокомпанії «Рудана» Ігорем Кононенко,  в ході якої висвітлив актуальні питання  декларування громадянами доходів, отриманих  у  2018 році.

Як зазначив Євгеній Кретов,  з  1 січня стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих  у  2018 році і згідно ст.179 Податкового кодексу України, громадяни, які надають податкову декларацію про майновий стан і доходи діляться на 2 категорії: особи, які зобов’язані надати річну декларацію  (термін 2 травня 2019р) та  особи, які мають право надати декларацію   на протязі 2019р. Платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року і має право включити у зменшення оподаткованого доходу фактично здійснені протягом звітного року витрати, підтверджені платіжними та розрахунковими документами (квитанції , чеки, прибуткові касові ордери).

Для включення до податкової знижки витрат за навчання  у вітчизняних закладах дошкільного,  позашкільного,  загально-середнього включаються витрати, понесені після 28 липня 2018 року; сума витрат платника податку та членів сім’ї першого ступеня споріднення на сплату страхових платежів та пенсійних внесків, сплачених страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення; сума витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій за умовами, що витрати не перевищують третину   заробітної  плати; сума коштів, сплачених на переобладнання транспортного засобу з використанням біопалива. Реалізувати своє право  на податкову знижку на наслідками звітного податкового року платники податків можуть  до 31 грудня 2019 року. У 2018 році  по 680 громадянам було повернуто ПДФО за використання податкової знижки на суму 1155,0 тис.грн.

Також, заступник начальника управління – начальник  відділу адміністрування   податків та зборів  з фізичних осіб Криворізького південного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області Євгеній Кретов визначив зобов’язання громадян з надання  декларації, зокрема, отримання доходу від: 

продажу (обміну) житлового  нерухомого майна, що перебуває у власності до 3 років та дохід, отриманий від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості,   продажу (обміну)  протягом звітного року двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля (мотоцикла, мопеда);

прийняття у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення. Оподаткування інвестиційного прибуткувідображається як загальний фінансовий  результат і розраховується як позитивна різниця між доходом від продажу інвестиційного активу і документально підтвердженими витратами на придбання такого активу та оподатковується за ставкою 18%.

Впродовж 2018 року 2534 громадянина сплатили ПДФО у сумі 5,5 млн.грн. та ВЗ – 800,0 тис.грн., до адміністративної відповідальності притягнуто 153 громадянина на суму 26,0 тис. грн.

         Звертаємо увагу, що мешканці  Центрально-Міського,  Металургійного та  Інгулецького районів  можуть звернутись за допомогою до Центру обслуговування платників податків  і отримати безкоштовно бланк декларації за адресою: вул. Пушкіна, 4 А. Час роботи з 9 -00 год.  до  18-00 год.,  перерва з 13-00 год.  до 13-45 год.