Головна Всі новини за 2019 рік травень місяць

В майбутньому зареєструвати декларацію про готовність обєкта до експлуатації можна буде за 1 день. Як спрощення в будівництві спростить життя криворіжців, у тому числі субєктів господарювання

В майбутньому зареєструвати декларацію про готовність об'єкта до експлуатації можна буде за 1 день. Як спрощення в будівництві спростить життя криворіжців, у тому числі суб'єктів господарювання

Дата публікації:21 травня 2019 р.

(роз’яснює відділ з питань державного архітектурно-будівельного контролю Криворізької міської ради)

Згідно з вимогами Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року №461 (із змінами) (надалі – Порядок №461), прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів здійснюється шляхом реєстрації відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю поданої декларації про готовність об’єкта до експлуатації:

- щодо об’єктів, будівництво яких здійснено на підставі будівельного паспорта;

- щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1);

- щодо самочинно збудованого об’єкта, на яке визнано право власності за рішенням суду.

27 березня 2019 року Уряд схвалив постанову Кабінету Міністрів України №367 «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності», якою, серед іншого, вносяться зміни до Порядку №461, у частині спрощення реєстрації декларації про готовність об’єкта будівництва до експлуатації.

Зазначеною постановою Кабінету Міністрів України запроваджується електронний кабінет замовника, який представляє собою інформаційно-телекомунікаційну систему, що забезпечує електронний документообіг з питань декларативних і дозвільних процедур у будівництві та консультування, функціонування якої забезпечується Держархбудінспекцією.

Порядок функціонування електронного кабінету буде розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Відтак, з 1 липня 2019 року реєстрація декларації відбуватиметься автоматично в день її надходження, в разі подання через електронний кабінет, замість 10 робочих днів, у випадку її подання без допомоги електронного кабінету.

З метою отримання детальної інформації громадяни міста можуть отримати консультації у представників відділу, які надаються у Центрі адміністративних послуг «Віза» кожного понеділка з 13:00 до 16:30, середи з 9:00 до 12:00, четверга з 9:00 до 12:30 та з 13:00 до 16:30 години, а також звернутися  за  телефонами  Відділу:  (0564)  92-04-24,  92-05-35,  92-04-45,  92-05-24.