Головна Всі новини за 2018 рік грудень місяць

ЧИ МОЖЛИВЕ СПАДКУВАННЯ ЖИТЛА ЗА ВІДСУТНОСТІ ПРАВОВСТАНОВЛЮВАЛЬНИХ ДОКУМЕНТІВ?

ЧИ МОЖЛИВЕ СПАДКУВАННЯ ЖИТЛА ЗА ВІДСУТНОСТІ ПРАВОВСТАНОВЛЮВАЛЬНИХ ДОКУМЕНТІВ?

Дата публікації:13 грудня 2018 р.

До виконкому Криворізької міської ради часто звертаються криворіжці, які, в силу тих чи інших підстав, потрапили в скрутне становище. Зокрема: багато людей після смерті родичів не можуть успадкувати нерухоме майно, у зв’язку з втратою документів або відсутністю їх реєстрації. З метою вирішення вказаних складнощів поспішаємо надати роз’яснення.

1. Відсутня реєстрація права власності на нерухомість за померлою особою.

В цій ситуації спадкоємцю необхідно спершу звернутися до нотаріуса з метою заведення спадкової справи, отримати у нього витяг із Спадкового реєстру про наявність заведеної спадкової справи та документ, що містить відомості про склад спадкоємців. З вказаними документами, а також з документами, які б підтверджували право власності на нерухомість за померлою особоюспадкоємець може звернутися по реєстрацію права власності.

2. Втрата документів, які б підтверджували право власності померлих на нерухомість.

Часто мова йде про свідоцтво на право власності на квартиру чи будинок або про державний акт на землю. За умови, якщо відомості про подібні акт або свідоцтво наявні в Державному земельному кадастрі або Реєстрі прав власності на нерухоме майно, на паперових носіях в БТІ, спадкоємець може зареєструвати право власності без вказаних документах. І в цій ситуації спадкоємцю необхідно звернутися до нотаріуса для заведення спадкової справи, отримати у нього витяг із Спадкового реєстру про наявність заведеної спадкової справи та документ, що містить відомості про склад спадкоємців і з зазначеними документами звернутися по реєстрацію права власності за померлим, надавши, за наявності, копію втраченого чи зіпсованого державного акру чи свідоцтва на право власності.

По реєстрацію спадкоємець може звернутися до управління з питань реєстрації виконкому міської ради, Центру адміністративних послуг «Віза» або його територіальних підрозділів, нотаріуса чи інших акредитованих суб’єктів для того, щоб зареєструвати в Державному реєстрі прав право власності за померлим, після чого нотаріус вже буде мати можливість видати свідоцтво про право на спадщину.

Ми працюємо для Вас!

Наші контакти:

  • Управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради: м. Кривий Ріг, вул. Героїв АТО, буд. 30; тел. 92-03-34, 92-03-22, 74-29-49;    e-mail: vpr@kr.gov.ua.
  • Центр адміністративних послуг «Віза»: м. Кривий Ріг, пл. Молодіжна, 1; «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»- 0-800-500-459; e-mail: viza@kr.gov.ua.