Головна Всі новини за 2018 рік грудень місяць

Про діяльність міської робочої групи з питань обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів

Про діяльність міської робочої групи з питань обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів

Дата публікації:5 грудня 2018 р.

Основним напрямами діяльності міської робочої групи з питань обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів є організація заходів протидії незаконному продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, дотримання законодавчо установлених вимог їх реалізації, попередження продажу такої продукції особам, які не досягли 18 років.

        Відповідно до рішення виконкому Криворізької міської ради у березні прийнято рішення  від 14.03.2018 №104 «Про роботу міської робочої групи з питань обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів та груп відповідного напряму в районах міста» протягом  2018 року проведена масштабна рейдова робота, обстежено понад 700 об’єктів бізнесу.   

       За відсутність відповідних ліцензій, здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями, пивом на розлив підприємством, яке не має статусу громадського харчування, недотримання установленого рівня цін, продаж алкоголю чи  тютюну особам, які не досягли 18 років, несплату акцизного податку, що є порушенням вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», у цьому році  до 75  підприємців  податківцями застосовано фінансових санкцій більше 1,3 мільйона гривень. 

          Правоохоронними органами  міста до адміністративної відповідальності за  незаконний обіг алкогольних та тютюнових виробів, притягнуто 143 особи. У правопорушників вилучено близько 2950 пачок тютюнових виробів, 650 літрів алкогольних напоїв та 75 літрів самогону. За судовими рішеннями  накладено штрафних  санкцій близько 150 тис.грн. з  конфіскацією предметів збуту.

          За дорученням міського голови Вілкула Ю.Г. з липня поточного року міською робочою групою відпрацьовувалися питання доцільності продовження  договірних відносин з підприємцями щодо користування земельними ділянками під розміщення тимчасових споруд, де істотно порушуються вимоги чинного законодавства, у тому числі стосовно продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів. На сьогоднішній день, завдяки такій цільовій роботі, впорядковано продаж алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів в 26 тимчасових спорудах;     припинено роботу кіосків на зупинках «Промінь», «Палац водного спорту»,  мікрорайоні  5-й Гірницький, території ринку ДП «Ринок «Південний», кафе «Домашній затишок» на вул.Лісового; демонтовано кіоски на зупинці громадського транспорту «Майдан Праці», на мікрорайоні Сонячний, біля 50, торговельні  намети «Оболонь» на зупинці «Шахта «Батьківщина»,  «Чернігівське» на зупинці «Авіаколедж», «Балтика» на вул.Співдружності,40б.

         З початку року встановлено 29 фактів продажу забороненої продукції дітям. На сьогоднішній день 28 продавців, які здійснили ганебний протиправний вчинок, притягнуто до адміністративної відповідальності, нараховано штрафів на загальну суму 15,0 тис.грн.. Крім того, Головним управління ДФС у Дніпропетровській області до порушників застосовано фінансових санкцій на суму понад 156,0 тис.грн. з позбавленням відповідних ліцензій.    

         Зазначені показники свідчать про системний відпрацьований механізм взаємодії з вирішення нагальних питань законності продажу підакцизних товарів правоохоронних органів, податкової інспекції, Держпродспоживслужби, виконкомів районних у місті рад, структурних підрозділів виконкому Криворізької міської ради, що відзначено на засіданні міської робочої групи з питань обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів 27 листопада 2018 року.

         З метою оптимізації роботи зазначеної групи до її складу залучено представника полку патрульної поліції в місті Кривий Ріг, результати проведених заходів з протидії незаконному обігу алкогольних, тютюнових виробів у подальшому будуть заслуховуватися за участі керівників міських територіальних відділень поліції.

         Для оперативного реагування на факти порушень обігу алкогольних напоїв, пива пропонуємо звертатися на телефони гарячих ліній  виконкому Криворізької міської ради 74-00-00, 92-13-76, 068-946-67-39 та виконкомів районних у місті рад: Металургійної 096-174-10-10, Покровської 068-355-10-10, Довгинцівської 096-880-10-10, Інгулецької  098-021-10-10, Саксаганської  067-501-28-10, Тернівської  097-035-10-10,  Центрально-Міської 068-970-56-97.».