Головна Всі новини за 2018 рік грудень місяць

Легалізація виплати заробітної плати та зайнятості населення

Легалізація виплати заробітної плати та зайнятості населення

Дата публікації:3 грудня 2018 р.

 27.11.2018 у виконкомі Криворізької міської ради за участю  представ-ників Криворізьких територіальних органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області, заступників голів районних у місті рад та інспекції з питань праці та зайнятості департаменту соціальної політики виконкому Криворізької міської ради  відбулося засідання міської робочої групи з питань соціально-економічного захисту найманих працівників, на якому були підведені підсумки роботи районних робочих груп та Криворізьких територіальних органів ГУ ДФС у Дніпропетровській області щодо проведення моніторингу з легалізації найманих працівників за січень-жовтень 2018 року.

           За 10 місяців поточного року спеціалістами структурних підрозділів виконкому міської ради, Криворізьких об’єднаних податкових інспекцій та районними робочими групами обстежено 16 375 об’єктів бізнесу та проведено адресну інформаційну-роз’яснювальну роботу із суб’єктами господарювання та найманими робітниками. У результаті спільних заходів за вказаний період податковими інспекціями легалізовано 10 329 найманих працівників, від сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску до місцевого бюджету додатково надійшло 17 715,1 тис.грн. Ці кошти спрямовуються на вирішення соціальних проблем міста, якісне медичне обслуговування, належ-ний рівень освіти, культури та інше. Зменшення заборгованості із заробіт-ної  плати  та легалізація доходів - це не тільки надходження до бюджету, але й захист прав та законних інтересів платників податків.

          У ході засідання присутніх ознайомили з листом Асоціації міст України, у якому зазначено про необхідність проведення ряду заходів, направлених на виконання вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 «Про заходи спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення», а саме:

-       проведення інформаційної кампанії серед суб’єктів господарювання щодо переваг офіційного працевлаштування та негативних наслідків у разі використання праці без оформлення трудових договорів;

-       вжиття необхідних заходів з метою включення до кваліфікаційних критеріїв державних закупівель робіт та послуг, що здійснюються органами місцевого самоврядування та підприємствами, які перебувають у їх функці-ональному підпорядкуванні, вимог щодо оформлення трудових відносин з працівниками, залученими до виконання робіт чи надання послуг.

           Районним робочим групам надано доручення спільно з тендерними комітетами та уповноваженими особами-розпорядниками бюджетних коштів у виконкомах районних у місті рад опрацювати питання щодо включення до кваліфікаційних критеріїв публічних закупівель робіт та послуг вимоги щодо обов’язкового оформлення суб’єктами господарювання трудових відносин з працівниками, залученими до виконання робіт чи надання послуг,  що здійснюється за рахунок бюджетних коштів, з подальшим упровадженням у роботі.

           Шановні підприємці-роботодавці! Не варто забувати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених податків i зборів є грубим порушенням Законів України, яке підпадає під адмiнiстративну та кримінальну відповідальності.