Головна Всі новини за 2018 рік листопад місяць

«ІПОТЕЧНИЙ МОРАТОРІЙ»: ВИКОНКОМ РОЗ’ЯСНЮЄ

«ІПОТЕЧНИЙ МОРАТОРІЙ»: ВИКОНКОМ РОЗ’ЯСНЮЄ

Дата публікації:27 листопада 2018 р.

У відповідь на численні запитання, виконком Криворізької міськради надає роз’яснення стосовно можливості стягнення кредиторами майна громадян, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті.

З метою забезпечення конституційних прав громадян та відновлення довіри до банків та інших фінансових установ, вжиття оперативних заходів та мінімалізації можливих збитків громадян при виконанні своїх кредитних зобов’язань з 2014 року в Україні діє Закон «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті». Цей закон не позбавляє кредитора права на звернення стягнення на предмет іпотеки (застави) у разі невиконання боржником зобов’язань за договором, а лише тимчасово забороняє примусово стягувати (відчужувати без згоди власника) зазначене майно, адже відповідно до  українського законодавства мораторій є відстроченням виконання зобов'язання, а не звільненням від його виконання.

Можна виділити шість умов, при наявності яких, застосовується Закон про мораторій:

  • Кредит видано в іноземній валюті;
  • Кредит повинен носити характер споживчого (кошти надаються приватній особі на її особисті потреби);
  • Предмет іпотеки є постійним місцем проживання позичальника або майнового поручителя, якщо його особа є відмінною від позичальника;
  • Предмет іпотеки повинен мати площу не більшу встановленої законом (для квартири – не більше 140 кв. метрів; для будинку – не більше 250 кв. метрів);
  • Предмет іпотеки не знаходиться на території, визнаній тимчасово окупованою;
  • Іпотекодавець чи позичальник не відносяться до категорії осіб, які є суб’єктами Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції»(як то прокурори, нотаріуси, працівники органів внутрішніх справ).

Таким чином, кредитори тимчасово позбавлені права зареєструвати за собою право власності на невелике помешкання, що не знаходиться на окупованій території, у випадку якщо воно є єдиним можливим місцем проживання громадянина, який взяв під його заставу кредит в іноземній валюті і не згадується в Законі України «Про засади запобігання та протидії корупції».

За більш детальними консультаціями звертайтеся до виконкому Криворізької міськради, адже у нас ПРОСТО, ДОСТУПНО, ЯКІСНО!

Ми працюємо для Вас!


Наші контакти:

 • Управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради: м. Кривий Ріг, вул. Героїв АТО, буд. 30; тел. 92-03-34, 92-03-22, 74-29-49;    e-mail: vpr@kr.gov.ua.

 • Центр адміністративних послуг «Віза»: м. Кривий Ріг, пл. Молодіжна, 1; «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»- 0-800-500-459; e-mail: viza@kr.gov.ua.