Головна Всі новини за 2018 рік квітень місяць

Скасування державної реєстрації прав: куди звертатись?

Скасування державної реєстрації прав: куди звертатись?

Дата публікації:26 квітня 2018 р.

Виконавчий комітет Криворізької міської ради систематично проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу, спрямовану на захист прав законних власників нерухомості. У зв’язку з цим доводимо до відома криворіжців наступну корисну інформацію.

Власне житло – мрія кожного, однак в пошуках вигідних варіантів можна зіткнутись з недобросовісними продавцями або покупцями, які ухиляються від виконання вимог попередньо укладеного договору.

Зазвичай в такому випадку угода визнається недійсною (нікчемною), а правовідносини повертаються в первісний стан. Вирішується це питання у судовому порядку. Адже скасування державної реєстрації нерухомості, в тому числі визнання правовстановлюючих документів недійсними, здійснюється виключно на підставі рішення суду.

Винесення судом рішення про скасування державної реєстрації права власності не є остаточним етапом. Для поновлення законних прав добросовісного власника необхідно звернутись із зазначеним рішенням суду до управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради, Центру адміністративних послуг «Віза» чи його територіальних підрозділів, інших акредитованих суб’єктів, незалежно від місця розташування об’єкта нерухомості в межах області.

Звертаємо увагу, що скасування проводиться виключно на підставі рішення суду, що набрало законної сили.

Рекомендуємо заявникам перед тим, як звертатись для скасування, перевірити відомості Єдиного державного реєстру судових рішень за посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/, щодо наявності в ньому достовірної інформації про рішення суду та відсутності судових розглядів в апеляційній та касаційній інстанціях, що може стати перепоною у проведенні скасування прав незаконних власників.

 

Ми працюємо для Вас!
Наші контакти:

 • Управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради: м. Кривий Ріг, вул. Героїв АТО, буд. 30; тел. 92-03-34, 92-03-22, 74-29-49;    e-mail: vpr@kr.gov.ua.

 • Центр адміністративних послуг «Віза»: м. Кривий Ріг, пл. Молодіжна, 1; «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»- 0-800-500-459; e-mail: viza@kr.gov.ua.